Toyota Century

Rolls-Royce stílusban készül a Toyota Century SUV

2023.01.08.

Az autó méreteiben és teljesítményében is felülmúlja a Toyota Land Crusier 300 SUV-t.

A Toyota az új Century SUV-on dolgozik, aminek idén lesz a tervezett bemutatója. Adottságai, külső megjelenése és felszereltségi szintje alapján az autót már most a Rolls-Royce japán változatának hívják.

A BestCarWeb szerint a Toyota három ok miatt döntött egy ilyen adottságú autó kifejlesztése mellett. Először is, az ilyen méretű és igényességű kocsik igen népszerűek a középréteghez tartozó hivatalnokok, vállalati menedzserek körében. Másodszor, a gazdag japán kissé belefáradtak az autók megszokott dizájnjába, így az új, meglepő megjelenés segíthet az eladásokban. Végül egy nagy SUV képes nagy akkumulátor befogadására, így elektromos motorral is képes kiváló teljesítményre.

Az autó a nagy Lexus TX SUV architektúrájára épül majd. Igaz, a Toyota újdonsága 2 üléssort kap, nem hármat. A Toyota Century hossza 5200 mm lesz, a tengelyek közötti távolság pedig 3000 mm. Ami a súlyát illeti, a hibrid változat eléri a 2200 kg-ot.

A modell induló ára várhatóan 75 ezer dollár lesz, a csúcsfelszereltségű változat pedig 115 ezer dollárba kerül majd.

Először a hibrid motorral szerelve kerül a piacra, és a tervek szerint pár évbe telik majd, míg az elektromos változat is elkészül.  

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.12
Ezúttal lehetetlen favoritot választani, szinte minden csapatnak van esélye győzni. ..
2026.06.12
A piros-fehér TR010 Hybridek különböző, előre nem várt okok miatt nem jutottak be az időmérő utolsó....
2026.06.12
Egy rejtett ikon, amit sokan nem ismernek.   ..
2026.06.12
A Ryanair új, Pozsony–Prága járat indítását fontolgatja, amely akár már jövőre elindulhat. Erről a....
2026.06.12
A holland ügyészség 2030-ig több mint kétszeresére növelné az automatizált közúti ellenőrzési....
2026.06.12
Forgalmas nyári szezonra készül a Budapest Airport az idén is - hangsúlyozta Francois Berisot, a....
2026.06.12
A rolleres károk csaknem kilencven százalékát bérelt eszközökkel okozzák, ezért is sürgető a....
2026.06.12
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Royal Caribbean: a finnországi Meyer Turku hajógyár hivatalosan is....
2026.06.12
1989-ben a Lexus elegáns limuzinokkal lépett be a prémiumautók piacára. A japán márka a kiváló....
2026.06.12
A Toyota első elektromos autója, a bZ4X Touring így, ebben a kombi karosszériában érett be. Erős,....