járműgyártás

ŠKODA SCALA új beltéri koncepcióval

2018.11.13.

Egy rajz nyújt első bepillantást az új ŠKODA SCALA utasterébe. Az új kompakt modell lesz az első ŠKODA, amely az infotainment rendszer legfrissebb generációját tartalmazza, egy magasra pozicionált szabadon álló kijelzővel a vezető közvetlen látóterében. Az opcionális digitális műszerfal a legnagyobb kijelzővel rendelkezik a kategóriában. Az új belső kárpitokkal és prémium anyagokból kialakított nagyméretű belső tér mellett a ŠKODA SCALA a szegmens legnagyobb csomagterét kínálja, mely 467 literes.

Az új ŠKODA belső koncepció követi a ŠKODA VISION RS koncepcióautó által meghatározott irányt. Ez az érzelmekre alapuló dizájn elsőként a ŠKODA SCALA utasterében mutatkozik be sorozatgyártású modellen. A teljesen újratervezett műszerfal tökéletesen illeszkedik az izgalmas külső dizájnhoz. A magasra helyezett szabadonálló kijelzőt egy dizájnvonal keretezi, melyben visszaköszön a motorháztető vonala, míg a kijelző alatti rész ergonomikus csuklótámaszt képez a képernyő könnyebb kezeléséhez. A műszerfal és az ajtókárpitok puha felületeit nagyméretű dizájnelemek jellemzik speciális új tapintású felülettel. Ez a kristályos elemeket utánzó felület jellemzi majd a ŠKODA márka stílusát a jövőben.

A fehér vagy piros színű hangulatvilágítás, és a kontrasztos varrással készült meleg színárnyalatú kárpitok teszik kellemessé a ŠKODA SCALA utasterét. Opcióként az ügyfelek kifinomult Suedia kárpitot is választhatnak. A ŠKODA stílusának megfelelően az utastér elképesztően tágas. Ez az autó hosszú tengelytávjának (2649 mm) köszönhető, mely a hátsó ülések előtti luxusszintű, a ŠKODA OCTAVIA méreteivel egyező 73 milliméteres lábteret is eredményezi. A hátsó fejtér, 982 milliméter, a legnagyobb a kategóriában. A ŠKODA SCALA a kategória legnagyobb, 467 literes csomagterével büszkélkedhet. A hátsó támlák lehajtásával ez az érték 1410 literre emelkedik.

A ŠKODA SCALA a digitalis műszerfalának méretével is a kategóriájának élén áll. Az opcionálisan rendelhető, testreszabható digitalis műszerfal például 10,25”-os kijelzővel rendelkezik, és a vezető öt féle megjelenés közül választhat. Az elérhető infotaiment rendszerek , melyek az utolsó generációs Modular Infotainment Matrix-ra épülnek, érintőképernyővel rendelkeznek, akár 9,2 collos méretben, ami a műszerfal tetején, a vezető által jól látható helyen helyezkednek el.

A ŠKODA Connect legújabb generációs online szolgáltatásának köszönhetően az utasok mobiltelefonjuk segítségével nyithatják, zárhatják az autót, de a rendszer szoftverét vagy térkép adatbázisát is frissíthetik. A ŠKODA történetében először, minden leszállított ŠKODA SCALA mindig online lesz.

Számos vezetéstámogató rendszer, együttműködve a különböző passzív biztonsági rendszerekkel biztosítja a ŠKODA SCALA magas szintű biztonságát.

Az új ferdehátú modell világpremierjére 2018. december 6-án Tel Avivban kerül sor.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.13
A BYD újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az önvezető technológiák fejlesztésében: bemutatta saját....
2026.06.13
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Katalán Nagydíj szombati időmérő edzését, így a....
2026.06.13
A világ legnagyobb autógyártója elkötelezett az európai autóipar versenyképességének és....
2026.06.13
Kiskorúaknak teljes tiltás, kötelező sebességkorlátozó és biztosítás — Görögország és Ciprus is....
2026.06.13
Egy magyar és egy román rendszámú kamion ütközött össze szombaton kora reggel Csehországban, a....
2026.06.13
A Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Katalán Nagydíj szombati, harmadik....
2026.06.13
Utasforgalomba állt a 35. szerelvény. A jármű a műszaki vizsgálatok, valamint az előírt....
2026.06.13
A Neue Klasse i3-ason alapuló sportszedán a pletykák szerint kétszer erősebb a benzines M3-asnál. ..
2026.06.13
Országos közúti ellenőrzést tartanak június 15. és 21. között. ..
2026.06.13
A Jaecoo 7 szabadidő-autó megmutatta, hogy mitől van félnivalójuk az európai, amerikai, koreai és....