KRESZ

Súlyos bírság, ha lehúzza az autó ablakait, még nyáron is!

2025.06.18.

Nem számít a hőség, ez az új szabály.

 

A nyári meleg beköszöntével az autósok körében növekszik a kísértés, hogy az ablakot kissé leeresztve hagyják, parkoláskor is. Ez a szokás azonban közlekedési szabálysértéssé is válhat.

Az olasz közúti törvénykönyv 158. cikke szerint a jármű leállításakor kötelező minden szükséges intézkedést megtenni azért, hogy az ne legyen „szabad préda”.  Márpedig a lehúzva hagyott ablakokat a törvény „lopásra való felbujtásnak” értelmezi, mivel megkönnyíti a potenciális tolvajoknak a jármű, illetve az abban lévő értékeknek az ellopását.

Az új szankciók szerint lopás esetén a biztosítás nem fedezheti a károkat és bűncselekmény elkövetése esetén a felelősség közvetett módon a jármű tulajdonosára is hárulhat.

A KRESZ megsértése 42-től 173 euróig terjedő pénzbírsággal jár. És erre Olaszországban már volt is precedens. Egy vicenzai (Padova mellett) lakost megbírságoltak 42 euróra, a bal első ablak leeresztve hagyása miatt. Az volt az indoklás, hogy az autós „nem tett megfelelő óvintézkedéseket a jármű beleegyezés nélküli használatának megakadályozására”.

Forrás: alvolante.it

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.31
A könnyű építésű elektromos kupé dupla motorral, nyomórudas felfüggesztéssel és elképesztő....
2026.01.31
Az elektromos autó szervizeltetése nem opcionális ..
2026.01.31
Nem kifele kell jönni a járműgyártásból, hanem meg kell erősíteni a pozícióinkat - hangsúlyozta....
2026.01.31
A berlini tömegközlekedés legnagyobb üzemeltetője, a BVG kivonja ideiglenes a forgalomból Ebusco 2.....
2026.01.31
Csak egy mozdulat és máris milliószorosára nő a túlélési esély, de ha elmulasztjuk... ..
2026.01.31
A zászlóshajtó új változata több mint 50 százalékban megújult tartalommal, új digitális operációs....
2026.01.31
A Škoda Motorsport fennállásának 125. évfordulóját ünnepli, a cseh járműgyártó 35 éve csatlakozott....
2026.01.31
A japán csoport 2025-ben hatodik egymást követő évben is a világ legnagyobb autógyártója maradt:....
2026.01.31
A tavalyi Forma-1-es világbajnoki szezonban a Magyar Nagydíjnak otthont adó Hungaroring nyújtotta a....
2026.01.31
A BYD gyár elindulása után az elektromos autózás hazai fővárosa lesz Szeged, ehhez azonban....