környezetbarát

Száz zöld rendszámot adnak ki havonta átlagban Magyarországon

2016.07.18.

- Száz zöld rendszámot adnak ki havonta átlagban Magyarországon: január végén még csak 361 zöld rendszámú autó közlekedett az országban, jelenleg már 932 - írja a Világgazdaság hétfői számában a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának közlésére hivatkozva.

A legtöbb zöld rendszámot Budapesten és Pest megyében adták ki. Erdélyi Péter, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnöke a lapnak azt mondta, hogy a zöld rendszámok iránt mutatkozó csekély érdeklődés azzal magyarázható, hogy ma még drágák a villanymotoros járművek, és hiányzik a megfelelő töltőinfrastruktúra-hálózat is. Az elektromos autók hatótávolsága ma még kicsi, egy töltéssel legfeljebb 100-130 kilométert tudnak megtenni.


A kormány és önkormányzatok különféle ösztönzőkkel segítik a járművek elterjedését, így például egyes városokban ingyen lehet parkolni velük, használhatják a buszsávot, ingyen lehet tölthetni őket és adókedvezményt is kapnak. A cél, hogy 2020-ra több tízezer elektromos autó legyen Magyarországon, de ehhez addig még sok pénzt kell a rendszerbe befektetni - hangsúlyozta Erdélyi Péter elnök.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.02
A kerékpárosoknak szinte sosem tesznek ki sebességkorlátozó jelzőtáblát, minden sebességhatárt....
2026.08.02
A rendőrség nem tartja meg a jövő hétre tervezett sebességellenőrzést a rendkívüli időjárásra....
2026.08.02
A Maserati ünnepli a „Trident” első győzelmének 100. évfordulóját. Ebből az alkalomból a....
2026.08.02
A Škoda Epiq kompakt külső méreteit tágas utastérrel, 475 literes csomagtérrel és több mint 440....
2026.08.02
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Magyar Közút Nonprofit Zrt., ügyelve arra, hogy a....
2026.08.01
Egy új autó fejlesztése ma már nem feltétlenül a prototípus-műhelyben kezdődik, hanem egy virtuális....
2026.08.01
Hajmeresztő futamon a győzelemért harcolva lett második a One Magyarország által szponzorált Molnár....
2026.08.01
A Fiat most a Z generáció meghódítására összpontosít.   ..
2026.08.01
A Lexus szerint a jövő autóreklámja már nem reklám, hanem történet. A figyelemért már nem harminc....
2026.08.01
A június közepén megrendezett párizsi Eurosatory kiállításon mutatkozott be az egyre „zöldebb”....