járműrestaurálás

Szirénás járműcsodák érkeznek szombaton az Aeroparkba

2021.07.22.

Különleges tűzoltóautók, oldtimer rendőr- és mentőautók, valamint helikopterek is érkeznek Ferihegyre. Délután látványos járműfelvonulást is rendeznek az Aeropark-Vecsés-Ecser-Vecsés-Aeropark útvonalon.

Több mint harminc tűzoltóautó, köztük fecskendők, műszaki mentők, valamint oldtimerek is láthatók lesznek a repülőmúzeumban. Az ország különböző részeiről Ferihegyre érkező önkéntes tűzoltó egyesületek egyebek mellett Mercedes, Rosenbauer, Rába és Spartan típusokat vonultatnak fel, de a kínálatban szerepel majd tűzoltó Trabant és Lada is. Bemutatkoznak a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér egykori és mai tűzoltóautói, gurulás és beavatkozás közben láthatják az érdeklődők a 40 éves Simbát és a legújabb, habbal oltó monstrumokat is.

"A nagyszabású programmal az Aeropark azoknak a szolgálatoknak az áldozatos munkájára szeretné felhívni a figyelmet, melyek dolgozói erőn felül teljesítettek a pandémia elmúlt másfél évében" - idézi a közlemény Somogyi-Tóth Dánielt, a Légiközlekedési Kulturális Központ alapító-ügyvezetőjét.

Az eseményen láthatók lesznek a Kresz Géza Mentőmúzeum gyűjteményébe tartozó mentőautók is, amelyek egykor rendszeres résztvevői voltak a közúti forgalomnak. A Hagyományőrző Rendőrszázad oldtimer rendőrautókkal érkezik a helyszínre. A Kéklámpás Találkozó egyik főszereplője a délelőtti órákban a légirendészet egyik MD902-es helikoptere, valamint a légimentők EC-135-ös helikoptere lesz, amelyet a nap egy részében megtekinthetnek a látogatók. Szombaton egész nap élménytűzoltóautózást szerveznek, emellett a szakemberek megismertetik a járművek felszereléseit az érdeklődőkkel. A látogatók több speciális eszközt is kipróbálhatnak, valamint elsajátíthatják az újraélesztés alapjait.

Délután a találkozó egyik leglátványosabb programjaként a járművek konvojba szerveződnek és rendőri felvezetés mellett felvonulásra indulnak az Aeropark-Vecsés-Ecser-Vecsés-Aeropark útvonalon.

A program többek között az Országos Mentőszolgálattal, a Magyar Tűzoltószövetséggel, a Budapest Airporttal, a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatósággal, valamint az Országos Rendőrfőkapitánysággal együttműködésben valósul meg - áll az közleményben.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.23
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 02. 23.....
2026.02.22
Az Egyesült Államokban már csaknem 7500 légijáratot töröltek az északkeleti országrészt vasárnap....
2026.02.22
Sokan dolgoznak azon, hogy ezzel az üzenettel ne találkozzunk ..
2026.02.22
A CUPRA Tavascan ismét reflektorfénybe került: az Európai Bizottság nemrégiben jóváhagyott egy....
2026.02.22
Mi várható a közeljövőben?   ..
2026.02.22
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Az élet császára. ..
2026.02.22
Az ukrajnai invázió óta, a szankciók miatt Oroszország autópiaca gyorsan szétesett, a nyugati....
2026.02.22
Ambiciózus növekedési tervet fogalmazott meg a KIA dél-koreai járműgyártó, 2030-ra globálisan 39....
2026.02.22
Összesen 67, azon belül 5 új útvonalat üzemeltet az ír fapados a nyári menetrendben budapesti....
2026.02.22
A BMW Group Hams Hall-i gyára fontos mérföldkőhöz érkezett: a Birmingham melletti üzemben pontosan....