GM

Sztrájkol a GM brazil gyára, ezer embert küldenek el

2014.01.05.

Rosszul kezdődött az év a General Motors Sao José dos Campos-ban levő gyárában. Ezer embertől válnak meg, a brazilok sztrájkba kezdtek.

Sztrájk miatt leállt a termelés.

1053 ember elbocsátását jelentette be a GM, a döntést költségcsökkentéssel magyarázzák. Sao José dos Campos az amerikai autógyártó hat brazil gyára közül a legöregebb - közölte a "Folha de Sao Paulo" lap pénteki számában.

Az elbocsátások tényét az amerikai autógyártó megerősítette. Közleménye szerint régebbi autótípusok készülnek a gyárban, ezek gyártása azonban már nem rentábilis. A GM más brazil gyárait fejleszti tovább, ami minden bizonnyal nem lelkesíti az elbocsátásra váró 1053 embert.

Luiz Moan, a GM igazgatója találkozott a barzil pénzügyminisszterrel, Guido Mantega-val, aki aggódását fejezte ki az autógyártó döntése miatt.

Időközben a gyárban rugalmas munkaidőkeretet vezettek be, ezt azonban a szakszervezet elutasította, ezért a munkások sztrájkba léptek. Az elbocsátások miatt a szakszervezet pert kezdeményez a GM ellen.

A hírról beszámoló brazil lap emlékeztet arra, hogy a brazil kormány 2012-ben és 2013-ban csökkentette az augyártókra kivetett adót, ez azonban január elsejétől ismét magasabb.

További rossz hír a brazil autógyártásnak, hogy tíz év után először csökkent tavaly az értékesítések száma. Tavaly 3,77 millió autót, tehergépkocsit és autóbuszt értékesítettek Brazíliában, 0,91 százalékkal kevesebbet, mint a korábbi évben.

A GM Brazíliában a harmadik legnagyobb gyártó, a lista élén a Fiat áll, majd a Volkswagen következik. A GM piaci részesedése 18,17 százalék.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.27
A hangsebességnél gyorsabb polgári repülést a szárazföld felett lehetővé tevő törvényjavaslat....
2026.03.27
George Russell volt a leggyorsabb a Japán Nagydíj első szabadedzésén, másodikként pedig a fiatal....
2026.03.27
Keressük az okokat.   ..
2026.03.27
318 kanyar 17,7 kilométeren: a „Tail of the Dragon-t” (a Sárkány Farka) a világ legveszélyesebb....
2026.03.27
Minél idősebb egy autó, annál inkább kijönnek a különbségek a problémás és megbízható konstrukciók....
2026.03.26
Vendég: Grád Ottó Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁK) főtitkára ..
2026.03.26
Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten, a csütörtökön bemutatott két jármű a próbaüzem során....
2026.03.26
Az Alfa Romeo Dokumentációs Központ novemberben tartja nyílt napját. ..
2026.03.26
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.26
A BYD kínai autómárka nem lassít, 35 országban kiépített több mint ezer egységből álló hálózatát....