járműgyártás

Tizenegy hónap, 404 ezer Dacia és Ford a szomszédban

2020.12.15.

A román járműiparban tevékenykedő vállalatok teljes árbevétele várhatóan 15 százalékkal, mintegy 5 milliárd euróval csökken az idén a koronavírus-járvány miatt a romániai gépkocsigyártók egyesületének (ACAROM) becslése szerint - adta hírül kedden a román Ziarul Financiar című napilap.

Az egyesület becslése szerint a járműiparban működő cégek teljes árbevétele 25,5 milliárd euró lesz az év végén, ami mintegy 5 milliárd euróval marad el a tavalyi 30 milliárd eurótól. A csökkenés főként annak tudható be, hogy tavasszal a Ford és a Dacia, a két romániai járműgyártó kénytelen volt leállítani a termelést a járvány elterjedésének megelőzése érdekében bevezetett vesztegzár miatt. Az egyesület szerint az alkatrészgyártókat és -szállítókat még jobban sújtotta a járvány, ugyanis ezek szinte kizárólag exportra dolgoznak. Tavaly a járműiparban tevékenykedő vállalatok árbevétele 5 százalékkal nőtt 2018-hoz képest.

Az ACAROM közlése szerint az idei első tizenegy hónapban mintegy 11 százalékkal csökkent a járműgyártás Romániában. A Dacia és a Ford összesen 404 699 járművet állított elő, míg a tavalyi év azonos időszakában 452 272 járművet szereltek össze. Az idén a Ford 164 404 járművet gyártott, a többit a francia Renault tulajdonában levő Dacia.

Novemberben ugyanakkor csaknem 9 százalékkal nőtt a járműgyártás a tavalyi év azonos időszakához mérten, a tizenegyedik hónapban 48 208 járművet szereltek össze. Amennyiben decemberben is ugyanebben az ütemben gyártják az autókat, akkor a teljes évi csökkenés várhatóan 10 százalék alatti lesz - írta a Ziarul Financiar.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.25
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos....
2026.07.25
Kellemetlen élményben volt része egy 54 éves szlovákiai nőnek a horvátországi A1-es autópálya....
2026.07.25
 Ugyanakkor az elektromos autók iránti kereslet meredeken emelkedik – alacsony szintről indulva –....
2026.07.24
Bőröndök bepakolva, utasok bekötve, autó megtankolva: indulhat a nyaralás! Nem mindegy azonban,....
2026.07.24
 A „Raceborn – 75 év a Porsche Motorsportban” című különleges kiállítással a Porsche Múzeum a....
2026.07.24
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője végzett az élen a 41. Forma-1-es....
2026.07.24
Bonnie Tyler, egy generáció hangja, Walesből származott – de szerette a német autókat. A BILD....
2026.07.24
Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője autózta a legjobb köridőt a 41. Forma-1-es Magyar....
2026.07.24
Különleges autóritkaság bukkant fel az amerikai veteránautó-piacon: eladásra kínálták a Bugatti....
2026.07.24
Nevet kaptak a 41. Forma-1-es Magyar Nagydíjnak is otthont adó Hungaroring kanyarjai, amelyeket a....