határ

Több mint 180 ezren léptek át Röszkén és Csanádpalotán húsvétkor

2017.04.18.

Több mint 180 ezer utas 48 ezer járművel használta a húsvéti ünnepek alatt a röszkei és a csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyet - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője kedden az MTI-t.

Huber Krisztián közölte, a röszkei autópálya-határátkelőn a hosszú hétvégén regisztrált ki- és belépők száma meghaladta a 95 ezret, és csaknem 20 ezer járművet ellenőriztek a határrendészek. A csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő rendőrök több mint 85 ezer utast ellenőriztek, akik 28 ezernél is több járművel vették igénybe a határátkelőt. A rendőrség az átkelőhelyeket teljes kapacitáson működtette.

A húsvéti ünnepek alatt az európai iskolai szünetek, valamint a szabadságukra hazatérő vendégmunkások miatt megnövekedett tranzitforgalom volt jellemző a határátkelőhelyeken.

Az aktuális forgalmi helyzetről a rendőrség honlapján és a rendőrségi útinformációs rendszer (Rutin) mobilapplikáció segítségével tájékozódhatnak az utazók.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.28
Az év első negyedében jó szokás szerint összegyűjtöm azokat az autókat, amik kerek évfordulót....
2026.03.28
Néhány hete robbant a hír: a világ egyik vezető autógyártójaként és az új energiás meghajtások....
2026.03.28
Sokan, sokféleképp megpróbálták már csillapítani az autókba beszűrődő gördülési zajt, de a....
2026.03.28
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot indított a Wizz Air-nél, a versenyhatóság pénteki....
2026.03.28
Bár Magyarországon ritka a kemény tél (utoljára 2012-ben volt komoly), idén kijutott nekünk a....
2026.03.28
Hétfő reggeltől engedélyhez kötik az autóbuszok behajtását a Gellérthegy térségébe - közölte a....
2026.03.28
Péntektől minden külföldi rendszámmal rendelkező gépjármű sofőrje 2,012 eurót fizet majd a....
2026.03.28
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán este a Tiszacsernyő és Kistárkány (Tőketerebesi járás)....
2026.03.28
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati....
2026.03.28
Eddig sok autó „biztonságosnak tűnt”, miközben kritikus helyzetben magára hagyta a sofőrt. A Euro....