Autó, Motor és Tuning Show 2014

Több mint 2 millió autót akar eladni a BMW

2014.03.20.

A BMW, a cég történetében először, több mint 2 millió autót akar eladni az idén - erősítette meg Norbert Reithofer, a cég vezérigazgatója szerdán.

A német autógyártó jó eredményekre számít 2014-ben, a profit  és a nyereség "tisztán látható" növekedését várják. 

Norbert Reithofer azonban figyelmeztette a befektetőket, hogy a  kitűzött célok elérése nem garantált. Folyamatos figyelemmel kísérik  a nemzetközi politikai és gazdasági eseményeket és bármikor  megváltozhatnak a külső körülmények. 

A cég számára komoly üzleti kockázat az ukrajnai helyzet és a  gyenge európai gazdasági növekedés. Leginkább ezektől a tényezőktől  függ, hogy a cég profitja gyorsabban tud-e majd nőni 2014-ben, mint  tavaly. 

2013-ban a BMW világszerte 1,96 millió autót adott el, 76  milliárd euró bevétele volt és 5,34 milliárd eurót tett ki a nettó  profit. A BMW ezeken a mutatókon szeretne javítani az idén. 

Friedrich Eichiner, a BMW pénzügyi igazgatója az európai  autópiac stabil növekedésére számít, de az igazán dinamikus fejlődés  Európán kívül lehet. Az Egyesült Államokban majdnem 10 százalékkal,  Kínában pedig 10 százaléknál is jobban akarja növelni eladásait a  BMW.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
Kétféle hajtáslánccal próbáltuk a Citroen kínálatának tetejére érkező C5 Aircrosst, ami a teszthét....
2026.05.15
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!" Az Autós Nagykoalíció....
2026.05.15
 A Porsche egyszerűsíti a vezetőséget: az autó-informatika integrálódik a kutatás-fejlesztésbe –....
2026.05.15
 A Sant’Agata Bolognese-ben székelő vállalat stabilitást demonstrál egy összetett nemzetközi....
2026.05.15
Vannak autók, amelyek jóval többek egyszerű közlekedési eszköznél. A Toyota Hilux pontosan ilyen:....
2026.05.15
Ebben a történetben ugyan nem egy titokzatos gyilkosság után zajlik a nyomozás, a rejtély szálait....
2026.05.15
Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (....
2026.05.15
Az Európai Unió új irányelve alapjaiban változtatja meg a B kategóriás jogosítványokra vonatkozó....
2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....