beszállító

Több mint kétmilliárd forintos fejlesztés a Sapa Profiles Kft.-nél

2014.12.16.

– Több mint kétmilliárd forintos, 6,9 millió eurós innovációs fejlesztés eredményeként a Sapa Profiles Kft. székesfehérvári gyárában autóipari igényeket kielégítő alumínium présgépet és precíziós megmunkáló gépeket állított üzembe.

Frank Lepema, a Sapa megmunkáló üzemének ügyvezető igazgatója a projekt keddi záró rendezvényén elmondta: a pályázati támogatás 2,8 millió euró (több mint 845 millió forint) volt. Hangsúlyozta, hogy a beruházásnak köszönhetően ma már a lehető legmodernebb gépekkel dolgoznak, így olyan nagy gyártók közvetlen alkatrészbeszállítói lehetnek, mint az Audi, a Ford, a Jaguar vagy a BMW.

Frank Lepema megjegyezte, hogy a cég jövőbeni sikere egyértelműen a kutatás-fejlesztésen múlik. Szerinte mindezt jól mutatja, hogy a K+F csoportjuk nem a mai autókhoz tervez alumínium alkatrészeket, hanem a 2018-2020-ban piacra kerülő autómodellekhez. Megjegyezte, hogy bármilyen alumíniumötvözetet és –terméket képesek ma már előállítani, amire az autóiparnak szüksége van.


Hartwin Hagen a présmű ügyvezető igazgatója kiemelte: korábban évi 70 ezer tonna préselt alumínium terméket állítottak elő, aminek mindössze 17 százalékát (12 ezer tonna) gyártották a járműiparnak. Idén 17 ezer tonnát gyártottak és jövőre már 22 ezer tonnát fognak előállítani. A növekvő igényekhez új sajtológépre volt szükség, amit a projekt keretében helyeztek üzembe. A présgép 500 fokra melegített alumíniumtuskókat nagy erővel, 3500 tonnával keresztülnyom egy formázóeszközön, amely megadja a végtermék formáját.

A Sapa Profiles Kft. az Alcoa-Köfém Kft. présmű üzletágának 2007 februárjában történt kiszervezésével kezdődött, a Présmű Alba Kft. megalapításával indult el. 2009-re vált 100 százalékos tulajdonossá az Orkla csoporthoz tartozó, svéd érdekeltségű Sapa Holding AB. A Sapa Profiles Kft. jelenleg több mint 1100 munkavállalót foglalkoztat Magyarországon.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.21
A téli útviszonyok ellenére is közel száz járművezető hagyta figyelmen kívül a megengedett....
2026.01.20
Bemutatta az idei Forma-1-es világbajnoki sorozatra tervezett autóját a Sauberből Audivá vált....
2026.01.20
Érdekes kérdés bontakozott ki a napokban egy autókereséssel kapcsolatos kérdésnél. A kicsi, városi....
2026.01.20
A többszöri figyelemfelhívás ellenére két férfi segédmotoros kerékpárral hajtott az Alcsi-Holt-....
2026.01.20
Nissan Aura Nismo RS Concept névre hallgat a japán gyártó legújabb hot hatch tanulmánya, amiből....
2026.01.20
A 2026. modellévi Lexus RZ számos fontos újdonsága között viszonylag kevés figyelem jutott egy apró....
2026.01.20
Míg a kínai gyártókat kevésbé érintette rosszul az extra vám, addig néhány európai gyártó modellje....
2026.01.20
A tisztán elektromos meghajtású modell kategóriája legjobbjaként szerezte meg az Euro NCAP....
2026.01.20
A Brüsszeli Autószalon mutatták be a Jeep Avenger Black Editiont: a népszerű Altitude....
2026.01.20
A vállalat légiforgalmi irányítói a magyar és a koszovói légtérben összesen több mint 1,4 millió....