WRC

Új versennyel tér vissza a Rali-világbajnokság szeptemberben

2020.07.19.

Észtország nagy lehetőséget kapott, a balti államban korábban még nem rendeztek vb-futamot.

A WRC kihirdette a járványhelyzet miatt megváltoztatott friss versenynaptáját a 2020-as szezonra. Még a vírus előtt megrendezték a Monte Carlo-ralit, a Svéd-ralit és a Mexikó-ralit, március óta azonban nem volt verseny, mivel a Finn-ralit, az Új-Zéland-ralit, a Brit-ralit is törölték, az Olasz-ralit (Szardínia) pedig júniusról őszre tették át.

A WRC promótere azonban elkötelezett volt az iránt, hogy idén legalább 8 versenyt rendezzenek meg, amihez ugye még ötre volt szükség a novemberi szezonzáróig. Észtország, a tavaly és tavalyelőtt már hivatalos WRC promóciós versenyt rendező ország kapott most nagy lehetőséget, ugyanis története első WRC futamát rendezheti meg szeptember 4-6 között.

Az Észt-ralit követi majd a Török-rali (szept. 24-27) és a Német-rali (okt. 15-18), az Olasz-rali (okt. 29- nov. 1) és a Japán-rali (nov. 19-22). Elképzelhető, hogy az október elején rendezendő Eb-futam, a belga Ypres-rali is vb-futammá avanzsálhat, a tárgyalások még folynak, sőt, egy horvát versenyre is van még esély.

Az új észt versenyt az ország miniszterelnöke, Juri Ratas és a WRC promotere, Oliver Ciesla jelentette be hivatalos formában. Észtország a 33. ország, amely rali-vb futamot rendezhet. A tavalyi verseny egyébként a helyi sztár és 2019 világbajnoka, Ott Tänak nyerte meg egy Toyota Yarisszal.

"A bejelentés tisztán jelzi, hogy a WRC újra teljes gőzzel üzemel" – nyilatkozta Ciesla. „A promoter fáradhatatlanul dolgozott az FIA-val, a csapatokkal és a verseny szervezőkkel azon, hogy ilyen különleges körülmények között is új naptárt hirdethessünk. A mai bejelentés értelmében a WRC mezőnye még időben térhet vissza a pályára, és így megmaradhat a világbajnokság státusz is.”

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.15
Kartellezés miatt bírságolta meg a Rombat SA román autóipari céget az Európai Bizottság - írta az....
2025.12.15
A politikusasszony első új autója volt az 1991-es Supra 2.5 GT Twin-Turbo Limited, amelyet ma már....
2025.12.15
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és....
2025.12.15
A Toyota Európa kínálatában jelenleg 3 plug-in hibrid elektromos (C-HR, RAV4, Prius) és 6....
2025.12.15
A járműkommunikáció jövője már láthatáron van, de a világ nagy része még nem áll készen a teljes....
2025.12.15
Vincze Péter, a Rába Jármű Kft. ügyvezetője és a Rába Fejlesztési Intézet vezetője 2025. november....
2025.12.15
Személyesen látogatott el a győri Széchenyi István Egyetemre Kapu Tibor kutatóűrhajós és kiképzett....
2025.12.15
Péntek este szolgálatba álltak az első csendőrjárőrök. Kettő Malackán (Malacky), egy Bánovce nad....
2025.12.15
Nyolcvankilenc rendőr vett részt az országos szintű műveletben a hétvégén. Összesen körülbelül 830....
2025.12.14
Megkezdte működését a hétvégén Európa leghosszabb kabinos felvonója Párizs délkeleti elővárosi....