A 45

Újabb járműipari beruházás Győrben

2023.11.21.

Az Apollo Tyres megnyitotta új európai értékesítési központját a győri VGP Parkban. Az új telephely, amely egy 24.000 m2-es raktárat és további 600 m2 irodahelyiséget foglal magában, könnyen megközelíthető az Apollo Tyres gyöngyöshalászi gyárából, és csomópontként szolgál majd az abroncsok Európa-szerte történő szállításához.

A vállalat fenntarthatósági céljaihoz igazodva a legmodernebb raktár környezetbarát kialakítású, és várhatóan "nagyon jó" minősítést kap a BREAMM-től, a világ legjelentősebb épületek környezetvédelmi értékelési módszerétől és minősítési rendszerétől. A raktárat napelemek telepítésére is előkészítették.

Benoit Rivallant, az Apollo Tyres Europe elnök-vezérigazgatója így nyilatkozott: "Ez az új létesítmény segít javítani a működési hatékonyságunkat, és nagyobb rugalmasságot biztosít a termékek tárolása és a megrendelések teljesítése terén. A létesítmény lenyűgöző környezetvédelmi jellemzőkkel rendelkezik, és ideális helyen fekszik, kiváló közlekedési kapcsolatokkal - nem utolsósorban a gyöngyöshalászi gyárunk felé. Ez a nyitás egy újabb fontos mérföldkövet jelent stratégiánkban, amelynek célja, hogy növeljük jelenlétünket a gumiabroncsok kulcsfontosságú szegmenseiben és az európai országokban"."

Októberben az Apollo Tyres bejelentette, hogy a hollandiai termelés iránti hosszú távú elkötelezettségének részeként átalakítja elsődleges raktárát Hollandiában. Az Apollo Tyres összes európai létesítményét korszerűsítik, hogy fenntarthatóbbá váljon, és megfeleljen a vállalat azon ambiciózus céljának, hogy 2050-re szén-dioxid-semlegessé váljon.

Pálovics Károly, a VGP Magyarország országigazgatója hozzátette: "A VGP Győr Park kiemelkedő szerepet tölt be a város melletti ipari övezetben, és az Apollo Tyres egy másik fontos autóipari szereplő, amely most itt működik." A VGP Győr Park a VGP Győr mellett található.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.08
A klasszikusok átka, vagy dicsérete, hogy sok utánzójuk akad, olykor még az utánzókat is utánozzák....
2025.12.08
Maradna a kétéves vizsgáztatási ciklus a tíz évnél idősebb autóknál is - közölte az Építési és....
2025.12.08
Az Osztrák Posta Bécsben üzembe helyezte 6000. elektromos járművét, egy Fiat e-Scudót. A vállalat....
2025.12.08
A SEAT & CUPRA két belső előléptetést jelentett be, amelyek tovább erősítik a vállalat....
2025.12.08
A Magna elektromos autókat fog gyártani a kínai GAC gyártó számára grazi üzemében – ezt a gyártó....
2025.12.08
Biatorbágy közelében, Hegyeshalom felé nagy a torlódás - írja a Katasztrófavédelem. ..
2025.12.08
Ukrán oldalon fennálló áramszünet miatt szünetelt a határforgalom a nagyhódosi közúti....
2025.12.08
A pozsonyi rendőrség december 3-án, szerdán egy közlekedési szabályokból tartott elméleti vizsga....
2025.12.08
Közel 100 nappal első Forma–1-es futama előtt az Audi már ízelítőt adott abból, milyen lesz a márka....
2025.12.08
Magam sem gondoltam volna, de néhány apró kellemetlenségtől eltekintve meglepően gördülékenyen....