Intézkedés

Újabb szigorítások lehetnek a feketetaxizás visszaszorítására

2016.04.26.

A szerdai kormányülésen újabb, az illegális taxiszolgáltatás elleni szankciókat szigorító, az ellenőrzés hatékonyságát fokozó intézkedések lesznek napirenden, és vizsgálják a kötelező online pénztárgéphasználat bevezetésének szükségességét is - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az MTI érdeklődésére kedden.

Az MTI azzal kapcsolatban kereste a tárcát, hogy az Uber személyszállító szolgáltatás ellen taxis szervezetek demonstráltak Budapesten.

Az NFM leszögezte: a kormány kezdettől a szabályosan működő magyar taxisok mellett áll, mert legálisan végzik a tevékenységüket, betartják a személyi és műszaki feltételeket, és fizetnek adót. A fejlesztési tárca is arra törekszik, hogy Magyarországon mindenki egyenlő feltételek mellett folytathassa személyszállítási tevékenységét. Az előírásokat szándékosan figyelmen kívül hagyó és ezzel jogosulatlan versenyelőnyhöz jutó vállalkozásoknak nincs helyük a taxis szolgáltatások piacán - hangsúlyozta a minisztérium.

Emlékeztettek: az elmúlt hónapokban korábban nem létező szigorú szankciók léptek életbe a feketepiaci taxizás visszaszorítása érdekében. A jogszabályi feltételek adottak a diszpécserszolgálati tevékenység engedély nélküli végzésének bírságolásához, a rendszám helyszíni elvételéhez is.

A taxis tevékenységet szabályosan végző vállalkozásoknak az utasok kiszolgálását kényelmesebbé és gyorsabbá tevő infokommunikációs megoldások alkalmazásában van tennivalójuk - hívta fel a figyelmet az NFM.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.04
Akadt, aki jogosítvány nélkül száguldott a traffipax előtt, és volt, akit közel félmillió forintra....
2026.08.04
A Tesla németországi gyára (Gigafactory Grünheide) az iparági trendekkel szemben szépen gyarapszik....
2026.08.04
A Mol csökkenti az elektromos autótöltő berendezések teljesítményét. ..
2026.08.04
És nem, nem elektromos!   ..
2026.08.04
Több mint egymillió kilométer. Ausztrál sivatag, 40 fokos hőség, vörös por, köves utak, pakisztáni....
2026.08.04
Ma is hatalmas konszernek összefonódását élhetjük meg az átalakuló autóiparban, de volt ennél is....
2026.08.04
Csökkentett termeléssel működik augusztusban az Audi Hungaria Zrt., igazodva az európai autóipari....
2026.08.04
Augusztusban is folytatódik a 2026-os nosztalgiaszezon Budapesten, a főváros muzeális értékű....
2026.08.04
A Lexus NX és UX modelleket gyártó Toyota Motor Kyushu 1 és a kanadai Toyota Motor Manufacturing....
2026.08.04
A vadonatúj Mazda CX-5 elnyerte a 2026-os TOP SAFETY PICK+ minősítést, az amerikai Insurance....