közlekedésbiztonság

Újra elkapták a rendőrök az alkoholszonda-bajnokot

2026.02.03.

A vezetéstől kétszer eltiltott ittas sofőrt igazoltattak a szekszárdi egyenruhások – írta a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

„Az elmúlt néhány évben többször is megbotlott az a 66 éves tolnai férfi, akit a napokban ismét ellenőriztek kollégáink. A nyilvántartó adatai szerint először 2023 őszén ittas vezetés miatt tiltották el a járművezetéstől, ami hamarosan lejárt volna. Közben, egy évvel később is alkohol fogyasztása után ült a volán mögé és le is bukott. Akkor már próbára bocsátották és mellékbüntetésül ismét eltiltották a vezetéstől, ami csak jövő ilyenkor járt volna le.” – írták.

A legutóbbi igazoltatáskor megint pozitív értéket jelzett a szonda, a mért érték alapján az ittas vezetés miatt 50 000 forintos közigazgatási bírságot szabtak ki és 6 büntetőpontot is rögzítettek. Az eltiltás hatálya alatti járművezetés miatt büntetőeljárás indult a notórius sofőr ellen.

„Magyarországon az alkoholfogyasztás tekintetében zéró tolerancia van érvényben. Továbbra is kérjük, hogy csak vezetésre alkalmas állapotban üljenek a volán mögé! A járművezetéstől eltiltás hatálya alatt ne vezessenek, mert az további eltiltásokat von maga után és a vége börtönbüntetés is lehet!” – jegyezték meg a közleményben.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.01
Stellantis kötődései miatt korunk egyik legkomolyabban vehető kínai autógyártója a Leapmotor,....
2026.07.01
A FIAT Professional bemutatja az új Doblò EasyPRO-t, egy kompakt kisteherautót, amelyet....
2026.07.01
Az Audi Q3 mindig is fontos modell volt a márka számára. Kompakt SUV-ként méretben ugyan nem a....
2026.07.01
A hétvégén rendezik meg a Hungaroringen az International GT Open elnevezésű versenysorozat....
2026.07.01
Az Egyesült Államokban évek óta hiányzik a szövetségi szintű szabály arról, ki férhet hozzá az....
2026.07.01
Az Autós Nagykoalíció (ANK) nyolcadik alkalommal hirdeti meg az Év Magyar Autója díjakat. Nagy....
2026.07.01
Július elsejétől tovább bővül Budapest és az agglomeráció éjszakai közösségi közlekedése - írta....
2026.07.01
GT kombiként hivatkozik legújabb, Európában is bemutatott modelljére a kínai prémium márka. ..
2026.07.01
Egy régi ismerős ötletről is egyeztetnek a Forma–1 résztvevői a következő motorszabályok kapcsán: a....
2026.07.01
Az a sofőr, aki lakott területen 50 helyett 122 km/órával száguldott, 312.000 forint bírságra....