Alfa Romeo múzeum

Újra látogatható Milánóban az Alfa Romeo múzeum

2015.06.30.

Hat évvel a bezárását követően, ismét látogatható az Alfa Romeo múzeum Milánóban. Alig egy évvel a felújítás után, immár 69 modell bemutatásával tekinthető meg a tárlat, melyen interaktív bemutató keretében ismerhető meg a márka történelme. A magyarországi rajongók számára is érdekes programot ígér a nyár, Balatonfüreden, július 11-én, a márka születésnapján AlfaCity címmel rendeznek találkozót, melyre több mint 800 Alfa Romeo-t várnak a szervezők.

A Milánó egyik külvárosában, Aresében található épületet alig egy év alatt teljesen felújították, és a kiállított autók sora is bővült, keddtől 69 modellt lehet összesen öt emeleten megtekinteni. Ezek között szerepel a legelső, még A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobile) megjelölésű típus, valamint számos legendás Forma-1-es autó is.

A kiállítást egy "interaktív emlékezet" elnevezésű tárlat egészíti ki: a látogatók egy interaktív rendszeren keresztül részletesen megismerhetik az egyes modellek történetét. A márka sportmúltját 4D-felvételeken keresztül is bemutatják: a moziterem székei mozognak, a résztvevők haját szél fújja, és még víz is fröccsen rájuk, amikor tócsába hajt a vásznon száguldó versenyautó.

A tárlatot eredetileg 1976-ban nyitották meg, az kizárólag előzetes bejelentkezéssel volt látogatható. Miután az aresei gyártóüzemben beszüntették a termelést, és a központ elveszítette addigi meghatározó szerepét, a múzeumot 2009-ben bezárták.
A múzeum hétfő esti bemutatójának vendégei megtekinthették az Alfa Romeo múlt szerdán bemutatott új modelljét, amelyet a Giulia névre kereszteltek, csúcsváltozata kategóriájának legerősebb motorját kapja meg, 510 lóerővel és hátsókerék-hajtással. Várhatóan 2016 tavaszától lesz elérhető.

A hazai rajongók számára szintén érdekes program ígérkezik: Magyarországon az Alfa Romeo tulajdonosok közössége Balatonfüreden ünnepli a márka születésnapját július 11-én az AlfaCity nevű rendezvénnyel, amelyre több mint 800 Alfa Romeo érkezését várják a szervezők.

(MTI)

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.05
A HungaroMet ónos eső veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Békés vármegye,....
2026.01.05
Az S-CROSS és a Vitara, a Suzuki esztergomi gyárában készülő két modell is bekerült Magyarország....
2026.01.05
Január elsején újabb szörnyű tragédia rázta meg az országot. Sátoraljaújhelynél négy ember....
2026.01.05
A jelenlegi meteorológiai előrejelzések alapján hétfő hajnaltól ismét havazásra kell számítani,....
2026.01.05
Megtört a javulás az európai közlekedésbiztonságban, miközben több uniós döntés is kockázatos....
2026.01.05
Együttműködési megállapodást kötött a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) a CSG Csoport....
2026.01.05
Egy Air France repülőgép vasárnap este kényszerleszállást hajtott végre a müncheni repülőtéren –....
2026.01.05
Nézze meg a videót! ..
2026.01.05
Egy magyar autóbetörő szombat délután csapdába esett egy járműben Bécs Favoriten városrészében. Az....
2026.01.04
A jövő hét elejétől havazás, helyenként ónos eső várható, ilyenkor különösen fontos, hogy az....