rendőrségi eljárás

Vádemelés: hatszáz járműről nyújtottak be hamis műszaki adatlapot

2017.01.30.

Közokirat-hamisítás bűntette miatt vádat emeltek húsz ember ellen, akik több mint hatszáz járműről nyújtottak be hamis műszaki adatlapot a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi és a pétervásárai okmányirodán - tájékoztatta a Gödöllői Járási Ügyészség hétfőn az MTI-t.

Szabó Ferenc főügyész közlése szerint a bűnügy vádlottjai közül öt nő a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi, illetve a pétervásárai okmányirodában ügyintézőként dolgozott. Munkájukhoz tartozott, hogy járművek forgalomba helyezésével, műszaki állapotával kapcsolatos közhiteles nyilvántartásba adatokat rögzítsenek.

A vádlottak közül hatan mint ügyfelek az okmányirodákban mások nevében intézték a műszaki vizsgával, tulajdonosváltozással, forgalomba helyezéssel összefüggő ügyeket. A járművek tulajdonosaival további hat vádlott tartotta a kapcsolatot úgy, hogy a járműveket egyikük sem látta. Ezek többsége tehergépkocsi, mezőgazdasági jármű, régebbi típusú személygépkocsi volt - írta a főügyész. Hozzátette, hogy a járművek közül egyet sem vittek sem műszaki, sem eredetiségvizsgálatra.

A közlemény szerint a vádlottak hamis műszaki adatlapot készítettek, ketten pedig egy rétsági és egy veresegyházi vizsgaállomáson valótlan adatokat igazoltak a járművek eredetiségvizsgálatáról. A hamis háttérokmányokat az említett okmányirodákba vitték. Ott a beavatott ügyintézők - a bűnügy öt vádlottja - tudtak arról, hogy minden irat hamis. Ennek ellenére azokat átvették és valótlan adatokat rögzítettek a gépjármű-nyilvántartásban.

A vádlottak 2012 júliusa és 2014 decembere között mintegy 650 járműre rögzítettek valótlan adatokat a hamis iratok alapján, ezért a Gödöllői Járási Ügyészség közokirat-hamisítás bűntettével vádolta meg őket, bűnösségükről a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni - áll a közleményben.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.08
Új repülőgéppel, 19-re bővül a Wizz Air budapesti flottája, a légitársaság ennek köszönhetően 5 új....
2026.01.08
Már ezen a héten pályára gurul az első 2026-os F1-es autó? Sajtóhírek szerint az Audi mindenkit....
2026.01.08
De azért nótás kedvünkben nagyon figyeljünk oda az utakon ..
2026.01.08
A rendkívüli hóhelyzet miatt csütörtöktől hétfő reggel nyolc óráig ingyenesen utazhatnak a családok....
2026.01.08
Az ötéves átlaghoz és az előző évhez viszonyítva is jelentősen nőtt a légiközlekedési balesetekben....
2026.01.08
A BYD 2025-ben az első számú márka lett az új energiával hajtott - tisztán elektromos és....
2026.01.08
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki hófúvás miatt Magyarország területére 2026....
2026.01.08
A BMW kínai leányvállalata az újév első napján jelentősen csökkentette több mint harminc modellje....
2026.01.07
A Mercedes-Benz és a Binghatti bemutatja a világ első Mercedes-Benz márkájú városát Dubajban – írja....
2026.01.07
Az autósoknál a dél-afrikai Henk Lategan és Brett Cummings duója volt a leggyorsabb a Dakar-rali....