CeBIT

Világpremierre készül a Volkswagen-csoport a hannoveri CEBIT-en

2018.05.03.

Hálózatba kapcsolt járművek, automatizált vezetés, digitális járműtervezés, kvantumszámítógépek, mesterséges intelligencia vállalati környezetben, blokklánctechnika, telekocsi szolgáltatások, járműkonfigurátor a virtuális valóságban, felhasználói élmény élőben és egy világpremier – a Volkswagen-csoport a CEBIT 2018 számítástechnikai szakkiállítást az innovációk fesztiváljává avatja. A vállalat a Hannover városában rendezett vásáron 2018. június 11–15. között minden korábbinál nagyobb jelenlétet tervez. A Volkswagen-csoport kiállítási standján a digitalizáció és az IT szakértői átfogó betekintést nyújtanak a látogatóknak a mobilitás jövőjébe és a vállalat legújabb digitális megoldásaiba - tudatja a cégcsoport közleménye.

Frank Witter, a konszern igazgatótanácsának pénzügyek és az IT területeiért felelős tagja így foglalja össze: „A munkatársaink digitális kompetenciái elengedhetetlenek az innovatív új termékekhez, szolgáltatásokhoz és a jövő új városi mobilitási koncepcióhoz. A CEBIT számunkra ideális helyszín ahhoz, hogy a konszern és a márkáink innovációs erejét széles közönségnek megmutassuk. Ezenkívül ott – lényegében első kézből – mélyebb betekintést nyerhetünk a körülöttünk zajló dinamikus fejlődésbe.”

Martin Hoffman, a Volkswagen konszernszintű IT-tevékenységért felelős vezető ezt hangsúlyozza ki: „A Volkswagen az élen járók között halad az összes digitális jövőtémában, sok területen szakértőink úttörő munkát folytatnak. A Volkswagen mobilitási vállalatban az IT és a digitalizáció a nemzetközi együttműködést, az izgalmas feladatokat, a legmodernebb technikákat és a gyors, kreatív csapatokban végzett agilis munkavégzést jelenti. Mindezt megélhetik majd nálunk a látogatók.”

Johann Jungwirth, a Volkswagen-csoport digitalizációs igazgatója az alábbiakat emelte ki: „A Volkswagen-csoport digitális átalakulása azt jelenti, hogy a Volkswagen egy integrált hardver-, szoftver- és szolgáltatóvállalattá fejlődik, és a legjobb digitális felhasználói élményt kínálja a termékeiben, a mobilitási megoldásaiban és a szolgáltatásaiban. A CEBIT szakvásáron egy világpremierrel azt is megmutatjuk, miként fest majd a mobilitás jövője.”

Széleskörű digitális szakértelem

A Volkswagen-csoport a CEBIT kiállításon a Future Mobility csarnokban fórumot tart majd az érdeklődők és a szakemberek számára: izgalmas prezentációkkal és első osztályú kiállítási tárgyakkal, érdekfeszítő panelbeszélgetésekkel és előadásokkal. A témák és a különlegességek palettája rendkívül széles. A digitális járműtervezés új formáitól, a kvantumszámítógépeken és a blokkláncalapú kísérleti projekteken át, egészen a vállalati környezetben alkalmazott mesterséges intelligenciáig és az európai nagyvárosok adatalapú közlekedésoptimalizációjáig terjed. Ezenkívül a standon egy világpremiert is ünnepel majd a Volkswagen.

Volkswagen Summit egésznapos konferencia a jövőről és annak miden vonatkozásáról

Június 12-én a Volkswagen a fentieken kívül a Volkswagen Summit egésznapos konferenciát is megrendezi.. A fókuszált vitaindító beszédeken és előadásokon a vállalat szakértői párbeszédet indítanak a jövőről és annak minden vonatkozásáról – az egyéni és városi mobilitás jövőjéről, valamint az életterünk és munkakörnyezetünk jövőjéről.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.30
Az Európai Bizottság március 4-én nyilvánosságra hozta terveit, amelyek célja az Európai Unió ipari....
2026.03.30
A Puskás Arénában sorra kerülő Magyarország-Görögország labdarúgó-mérkőzés miatt kedd délutántól....
2026.03.30
Hozzánk is hamarosan érkezik, az Egyesült Királyságban azonban már debütált is az akár hétüléses....
2026.03.30
Egy tuningműhely jóvoltából az olcsó és praktikus ProBox komoly terepjárós külsőt kapott, a....
2026.03.30
Írországban megugrott a kézben tartott mobilhasználat: az RSA országos megfigyelése szerint a....
2026.03.30
– Március 28-án, szombaton a Citroën C3 Aircross elnyerte az AutoBest díjat a „BEST USERS’ CAR 2026....
2026.03.30
Július 1-jétől várhatóan jelentősen változik a szállítmányozási piac Magyarországon. Az ekkor....
2026.03.30
A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse....
2026.03.30
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.30
Hihetetlen modelloffenzívával ünnepel a márka.   ..