Űrkutatás

Visszaérkezett a Földre a Szojuz MSZ-07 űrhajó

2018.06.04.

Sikeresen földet ért vasárnap a kazahsztáni sztyeppén, Zsezkazgan városának közelében a Szojuz MSZ-07 űrhajó leszálló egysége, amely három űrhajóst hozott vissza a Nemzetközi Űrállomásról (ISS).

- Az MSZ-07 űrhajó háromfős legénységét sikeresen kiemelték, mindhármuk hangulata jó - közölték a Moszkva melletti repülésirányító központban. A három űrhajós, az orosz Anton Skaplerov, az amerikai Scott Tingle és a japán Kanai Norisige 168 napos jelenlegi küldetése ezzel befejeződött.

Az űrhajósokat később a leszállás helyétől mintegy 400 kilométerre északkeletre fekvő Karagandába szállítják, ahol hosszabb egészségügyi vizsgálaton esnek át, majd onnan Moszkvába, illetve Houstonba utaznak tovább. Az űrhajósok hozták magukkal az ISS-ről a június 14-én kezdődő oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyitómérkőzésének labdáját.

A játékszert innen viszik a mintegy 2500 kilométerre fekvő Moszkvába, az Oroszország - Szaúd-Arábia találkozó helyszínére. Az ISS-en három űrhajós maradt, az amerikai Drew Feustel és Ricky Arnold, valamint az orosz Oleg Artyemjev. Jövő szerdán újabb három űrhajós indul az űrállomásra a kazahsztáni Bajkonurból.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.19
2026-ban a PEUGEOT a Partner 30 éves sikerszériáját ünnepli. Három generáció alatt ez a kompakt....
2026.06.19
A megengedettnél lassabban közlekedett a szerelvény, mégis megtörtént a baj. ..
2026.06.19
Hamarosan végre elhagyhatja hazai piacát a Xiaomi villanyautó családja, és globális terjeszkedésbe....
2026.06.18
A Neue Klasse modellgeneráció második képviselője 2026 őszén ünnepli piaci premierjét. ..
2026.06.18
Vendég: László Márk kenéstechnikai szakmérnök ..
2026.06.18
A használtpiac kíméletlen és őszinte. Lehet beszélni dizájnról, márkaimidzsről, sportosságról vagy....
2026.06.18
A modern nyerges vontatók vezetőfülkéje ma már kifejezetten magas komfortszintet kínál, de a....
2026.06.18
A hármas karambol az M1-es autópályán Mocsánál történt, közölte az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.06.18
A kisautó 5,5 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/órás sebességre ..
2026.06.18
Kisiklott a Hatvanból Szolnokra közlekedő vonat első kocsija kora délután Újszásznál, az állomásra....