Forma 1

Visszavonult az autóversenyzéstől Alexander Wurz

2015.11.10.

Bejelentette autósportos pályafutásának befejezését Alexander Wurz, aki 1997 és 2007 között 69 Forma-1-es futamon állt rajthoz.

A 41 éves osztrák versenyző kedden közölte, hogy a múlt hétvégi, bahreini hatórás viadal volt karrierje utolsó futama. Wurz 2012 óta a Toyota színeiben szerepelt a hosszú távú versenyeken. Az 1986-ban, 12 évesen BMX-ben világbajnok Wurz a Forma-1-ben három dobogós helyezést ért el, 1996-ban és 2009-ben pedig megnyerte a híres Le Mans-i 24 órás versenyt.


- Húsz év professzionális autóversenyzés után eljött az idő, hogy szögre akasszam a sisakomat. Sokat köszönhetek az autósportnak, és sok mindenre vagyok büszke, közte a két Le Mans-i sikerre, illetve a pályafutásom harmadik F1-es futamán elért harmadik helyezésemre Silverstone-ban - írta a weboldalán Wurz, s még hozzátette, a jövőben is a sportág közelében marad, de pilótaként nem ül többet autóba.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.23
Péntek éjfélig másodfokú riasztás lesz érvényben, szombattól jövő keddig azonban már harmadfokú a....
2026.06.23
A modellkínálat szélessége mára piaci túlélési kérdés: aki nincs jelen egy-egy szegmensben, eleve....
2026.06.23
Az már nem okoz meglepetést, ha a Toyota termékeinek megbízhatóságával, minőségével vagy....
2026.06.23
Az elektronikus autópálya-matrica vásárlásának rendszere az elmúlt években felhasználóbarátabbá....
2026.06.23
A Toyota motorsportprogramja régóta nem csupán az autókról szól. A japán gyártó az elmúlt években a....
2026.06.23
A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti....
2026.06.23
Két változatban is kipróbáltam a francia márka hétszemélyes elektromos autóját. Az izmos Peugeot e-....
2026.06.23
Tragikus következményekkel járt a vasárnap este Pozsonyban, a Petržalka városrész egyik lakótelepi....
2026.06.23
Chappon Máténak, a győri Széchenyi István Egyetem Közlekedésépítési és Vízmérnöki Tanszéke....
2026.06.23
Mérföldkő volt az Arrabona Racing Team életében, hogy több mint egy évtizedes belsőégésű korszak....