közlekedés

A Volánbusz átvenne 320 járművezetőt a BKV-tól

2014.02.26.

Az agglomerációs piacvesztéssel kapcsolatban tárgyal a BKV a Volánbusszal, amely 320 járművezetőt mindenképpen át szeretne venni – közölte a BKV vezérigazgatója szerdán Budapesten.

Bolla Tibor a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt újságíróknak kérdésre válaszolva elmondta, folyik a vizsgálat az agglomerációs piacvesztéssel kapcsolatban, és tárgyalnak a Volánbusszal a dolgozók nagy részének átvételéről. A tárgyalások nem zárultak le, így nem tudni, hogy mekkora mértékű lehet az elbocsátás – közölte. Hozzátette: 320 buszvezetőről – akiket a Volánbusz mindenképpen át szeretne venni –, valamint az érintett karbantartó és kiszolgáló személyzetről van szó.

Kifejtette: ha további teljesítményt veszít a BKV, akkor nem lehet elkerülni azt sem, hogy ehhez igazítsa a létszámát. Arra kérték a Budapesti Közlekedési Központot (BKK), a tenderértékelésnél úgy tárgyaljon a pályázókkal, hogy a BKV kapacitásvesztése miatt elküldendő dolgozókat az új szolgáltatónak át kelljen vennie. Ha nem lesz további kapacitásvesztése a BKV-nak, akkor elkerülhető a csoportos létszámleépítés – mondta Bolla Tibor.

A 900 leépítendő munkavállalóról szóló, portálunkon is megjelent sajtóinformációkkal kapcsolatban azt mondta: ha az összes agglomerációs és nem agglomerációs tendert sikeresen le tudná zárni a BKK, és autóbuszok is érkeznének, akkor mindez valóban több száz munkavállalót is érinthetne. Ez közel lehet ahhoz a számhoz, amely megjelent a sajtóban, de jelenleg az egy kitalált szám – tette hozzá.

A Népszabadság kedden azt írta, hogy a BKV az idén hozzávetőleg 900 munkavállaló kiszervezésével és elbocsátásával számol, ami a buszágazatban dolgozók több mint negyede. A Volánbusz várhatóan átvesz 320 járművezetőt, de a lemorzsolódást is beleszámítva az idén legalább 500-550 ember elbocsátásával számol a BKV – tette hozzá a lap.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.05
Január elsején újabb szörnyű tragédia rázta meg az országot. Sátoraljaújhelynél négy ember....
2026.01.05
A jelenlegi meteorológiai előrejelzések alapján hétfő hajnaltól ismét havazásra kell számítani,....
2026.01.05
Megtört a javulás az európai közlekedésbiztonságban, miközben több uniós döntés is kockázatos....
2026.01.05
Együttműködési megállapodást kötött a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) a CSG Csoport....
2026.01.05
Egy Air France repülőgép vasárnap este kényszerleszállást hajtott végre a müncheni repülőtéren –....
2026.01.05
Nézze meg a videót! ..
2026.01.05
Egy magyar autóbetörő szombat délután csapdába esett egy járműben Bécs Favoriten városrészében. Az....
2026.01.04
A jövő hét elejétől havazás, helyenként ónos eső várható, ilyenkor különösen fontos, hogy az....
2026.01.04
Így született az első szovjet SUV: ötven éve adta áldását erre az autóra a Kreml és azóta sem....
2026.01.04
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Malaca van. ..