akkumulátorgyártás

A VW-csoport akkumulátorgyárat hoz létre Spanyolországban

2022.03.24.

Évi 40 gigawattóra kapacitással rendelkező spanyolországi akkumulátorgyár létrehozását jelentette be a német Volkswagen-csoporthoz tartozó SEAT S.A. vállalat Barcelonában rendezett nemzetközi sajtótájékoztatón - írja az MTI.

A kelet-spanyolországi Valencia tartományban található Saguntóban a tervek szerint 2026-ban kezdik meg az elektromos meghajtású járművek akkumulátorainak gyártását, ezzel mintegy háromezer munkahelyet hoznak létre - ismertette a részleteket Thomas Schmall a SEAT igazgatótanácsának elnöke.

Hangsúlyozta: a beruházás megvalósulása függ attól, hogy kapnak-e hozzá támogatást a spanyol kormány most indult, uniós finanszírozású, gazdaságélénkítő stratégia projekteket támogató programjának (PERTE) keretében.

Wayne Griffiths, a SEAT S.A. elnöke elmondta: az üzem megvalósításának mintegy három milliárd eurós költsége része egy "történelmi", hét milliárd euró értékű beruházásnak, amelyet a spanyolországi elektromos autók gyártásába fektet a cégcsoport, és kiterjed a pamplonai és martorelli üzemek fejlesztésére is.

A vállalat stratégiai céljai közül kiemelte továbbá a négy évvel ezelőtt megjelent Cupra márka terjeszkedését, amely a tavaly értékesített 79 300 gépkocsival megháromszorozta az egy évvel korábbi eladásokat, erre az évre pedig duplázást várnak a márkától.

Felhívta a figyelmet, hogy két újabb Cupra-modell bevezetésén is dolgoznak, az első egy 2024-ben érkező városi terepjáró (SUV), amelyet Magyarországon fognak gyártani és két verzióban, mild hybrid (MHEV) és plug-in hibrid (PHEV) változatban lesz elérhető.

A sajtótájékoztatón elhangzott: a SEAT S.A. 2021-es bevételei meghaladták a 9,2 milliárd eurót, ami 5,3 százalékos növekedés az előző évhez viszonyítva. Adózás utáni eredménye viszont 256 millió euróval marad el a 2020-as évtől.

A tervezetthez képest 125 ezer autóval kevesebbet tudtak legyártani a félvezetők hiánya miatt, de így is 470 500 gépjárművet értékesített az előző évben.

Az eladott autók közül 60 600 volt elektromos meghajtású, négyszer annyi mint 2020-ban.

A SEAT S.A. által gyártott járművek közül a legtöbbet, 104 100-at Németországban értékesítettek, amelyet Spanyolország 81 800 és Nagy-Britannia 50 700 eladott gépkocsival követ.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.15
Rossi Moor amerikai-magyar versenyző erős versenynapot teljesített Estorilban, a FIM MotoJunior....
2026.06.14
Az európai autóipar nem kereslethiánnyal, hanem egyre súlyosbodó versenyképességi problémákkal küzd....
2026.06.14
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Műszaki vizsga foci VB idején. ..
2026.06.14
Michael Jackson nemcsak luxuslimuzinokkal közlekedett, hanem egy külön számára átépített....
2026.06.14
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es....
2026.06.14
Nem sokkal a vége előtt még három márka is esélyes volt a végső győzelemre, a Toyota a végén....
2026.06.14
Magam sem értem, hogy miért, de mostanság a csapból is ez a téma folyik, így gondoltam ideje....
2026.06.14
Hárman meghaltak, egy embert pedig még keresnek, miután összeütközött egy vitorlás és egy katamarán....
2026.06.14
A BYD, az új energiákkal hajtott járművek globális vezető gyártója bemutatja legújabb modelljét,....
2026.06.14
Lewis Hamilton adatai sodorták bajba az időmérőjét a falban záró Charles Leclerc-t? A brit utalt rá....