WRC

WRC: törölték a Japán-ralit, Belgium ugrik be helyette

2020.08.29.

A Benelux állam első alkalommal láthatja vendégül a rali-vb mezőnyét.

A globális koronavírus-járvány miatt a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) törölte a rali világbajnokság 2020-as naptárából az ázsiai versenyt, amely pont idén került vissza a programba. Helyette egy belgiumi futam, az eredetileg Eb-futamnak szánt, aszfaltos Ypres-rali ugrik be november végén, mint a szezonzáró, kilencedik verseny.

Belgium még sosem rendezett WRC futamot, a lehetőség nem csak az országnak, hanem a Hyundai versenyzőjének, Thierry Neuville-nek is kapóra jött, aki így hazai pályán harcolhat első világbajnoki címéért. Neuville két éve megnyerte az Ypres-ralit egy Hyundai i20 R5-tel. Tavaly pedig egy másik Hyundai-pilóta, az ír Craig Breen diadalmaskodott itt.

A sajtóközlemény szerint a belgiumi gyorsaságik össztávja eléri majd a 300 kilométert a három nap alatt, a bónusz pontokért zajló Power Stage-et az ikonikus Spa-Francorchamps versenypályán rendezik majd meg.

„Nagyon szomorúak vagyunk, hogy a Japán-ralit végül nem tudjuk megrendezni a járvány miatt, főleg azért, mert a japán hatóságok, a szervezők és a Japán Automobil Szövetség komoly munkát fektetett abba, hogy létrejöjjön az esemény” - nyilatkozta Yves Matton, az FIA rali szakág igazgatója.

„Belgium komoly tradíciókkal rendelkezik a ralisportban, amit jól bizonyít, hogy milyen sok belga vesz részt a WRC-ben pilótaként, szerelőként, csapatfőnökként és újságíróként. A kijelölt útvonal az Ypres-rali legjellegzetesebb szakaszait fogja tartalmazni Ypres és Spa, a belga motorsport két ikonikus helyszíne között” - tette hozzá.

Az Ypres-ralit eredetileg október első hétvégéjén rendezték volna meg, az időpont november közepére csúsztatása azt jelentheti, hogy kedvezőtlenebb időjárási körülményekre kell majd felkészülnie a csapatoknak. Az Ypres-rali érkezése azért is örvendetes, mert így nő az aszfaltos versenyek száma 2020-ban, persze még így is sokkal több lesz a murvás.

A módosított 2020-as WRC versenynaptár:

1. Monte Carlo január 23-26

2. Svédország - február 13-16

3. Mexikó - március 12-15

4. Észtország - szeptember 4-6

5. Törökország - szeptember 18-20

6. Németország - október 15-18

7. Olaszország - október 29 -november 1

8. Belgium - november 19-22

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
Kétféle hajtáslánccal próbáltuk a Citroen kínálatának tetejére érkező C5 Aircrosst, ami a teszthét....
2026.05.15
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!" Az Autós Nagykoalíció....
2026.05.15
 A Porsche egyszerűsíti a vezetőséget: az autó-informatika integrálódik a kutatás-fejlesztésbe –....
2026.05.15
 A Sant’Agata Bolognese-ben székelő vállalat stabilitást demonstrál egy összetett nemzetközi....
2026.05.15
Vannak autók, amelyek jóval többek egyszerű közlekedési eszköznél. A Toyota Hilux pontosan ilyen:....
2026.05.15
Ebben a történetben ugyan nem egy titokzatos gyilkosság után zajlik a nyomozás, a rejtély szálait....
2026.05.15
Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (....
2026.05.15
Az Európai Unió új irányelve alapjaiban változtatja meg a B kategóriás jogosítványokra vonatkozó....
2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....