Daimler

Zöld politikusból lesz a Daimler lobbistája

2019.12.01.

Érdekes karrierútról számolt be az Automobilwoche. Daniel Mack “zöld” politikus 2020-tól a Daimler berlini irodájában folytatja munkáját.

Mack egyébként elsősorban lobbistaként fog tevékenykedni, minden bizonnyal politikusként kiépített kapcsolatait használja majd, hogy a Daimler érdekeit képviselje a közlekedés-, környezet-, és digitális politikában.

Az éles váltásról így nyilatkozott Mack: “A kanapén ülve nem lehet előrelépést elérni.” – mondta és minden bizonnyal arra gondolt, hogy a Daimler berkein belül képes lehet komoly változásokat elérni, amik pozitívak a környezet és az autógyártó számára is.

Nem ő az első politikus, aki a politika után az autógyártók felé vette az irányt, de tény, hogy egy környezetvédelemért harcoló politikustól egyáltalán nem megszokott az efféle váltás.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.28
Az Egyesült Államok szövetségi közúti hatósága olyan közlekedésbiztonsági rendszerekre keres....
2026.08.28
A súlyos időjárás miatt a Swiss légitársaságnak péntek délután összesen 85 Zürichbe tartó és onnan....
2026.08.28
A válasz sokakat meglephet.   ..
2026.08.28
A MÁV intézkedéseinek köszönhetően a nyári főszezonban 7 százalékkal javult a Balaton északi....
2026.08.28
Tudom, van ennél fejlebb. Egy Audi RS6 Avant. Viszont, ha nem ér bilibe a kezünk, akkor egy Kodiaq....
2026.08.28
A Wizz Air Bulgáriából Pozsonyba tartó járatának utasai kedden este szokatlan helyzetet éltek át: a....
2026.08.28
Kiadta a használatbavételi engedélyt a CATL Debrecen első cellagyártó épületére kedden a Hajdú-....
2026.08.28
Az USA továbbra is a platósok földje. A nagyméretű pickupok népszerűsége a tengerentúlon a SUV-....
2026.08.28
Egy professzor szerint hamarosan elektronikus úton lehet majd lelassítani vagy sebességkorlátozást....
2026.08.28
405 nap az első vázlattól a vezethető prototípusig: az Audi Nuvolari* révén az Audi....