autonómia

2575 km egyetlen töltéssel

2023.10.27.

Ez itt már a szürreális valóság.

 

Az elektromos járművek autonómiája az egyik olyan szempont, amelyen a gyártók a legjobban dolgoznak: hogy egyre inkább kiterjesszék azt és így meghosszabbítsák a töltések közötti időt. Az elektromos mobilitás és az autonóm vezetés hatékonyságának javítása jelenleg számos egyetemi projekt napirendjén is szerepel. Ez a célkitűzése a Müncheni Műszaki Egyetem TUfast Eco csapatának is: hallgatói évek óta dolgoznak üzemanyag-takarékos, elektromos járművek fejlesztésén.

Legújabb tervezésük a Muc002, egy ultrakönnyű, kompozit anyagokból készült autó, melynek összsúlya mindössze 170 kg. Különleges formáját az aerodinamika maximalizálása és a légellenállás minimalizálása diktálta. A jármű 3,4 m hosszú, 1 2 m széles, 1 m magas.

Az együlésest hangárban tesztelték, október 5-10. között. A hat napon át tartott próbaút során az autó 2575 kilométert tett meg, egyetlen feltöltéssel. E rekord elérése érdekében a csapat a Muc022-t 15,5 kWh-os akkumulátorral szerelte fel. A 400 W-os motorral hajtott autó 0,6 kWh/100 km-t fogyasztott. (Összehasonlításképpen: a legkevésbé energiaigényes Hyundai Ioniq 6 átlagos fogyasztása 15,13 kWh/100 km.)

Igaz, hogy a Muc002 csak 42 km/óra elérésére képes, mindössze a sofőrnek van benne hely és a hangárban az időjárási tényezőkkel sem kellett számolni, a kísérlet figyelemre méltó és be is került a Guiness Rekordok Könyvébe.

Forrás: motorionline.com, cybersoleil.com, etogruppe.com

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.08
Az új Turbónak mind az 1156 lóerejére szüksége volt, hogy tartsa a lépést a Roc-kal felszállás....
2026.08.08
A mutatós restomod karbon karosszériája alatt ugyanaz a turbófeltöltős öthengeres győri motor....
2026.08.08
Árverési kalapács alá kerül az amerikai színészlegenda, Steve McQueen ikonikus motorja, egy Harley-....
2026.08.08
Újabb látványos szakaszához érkezett a Flórián téri felüljárók felújítása: augusztus első hetében....
2026.08.08
Az állat betévedt az M2-es metró Kossuth Lajos téri állomására szombat délelőtt. A BKV munkatársai....
2026.08.08
Itthon elsők között vezettük a kínai márka nagydarab SUV-jét. ..
2026.08.08
2027-től a müncheni üzemben kizárólag tisztán elektromos meghajtású modellek készülnek. ..
2026.08.08
Kedden a megengedett 100 km/h helyett 174 km/h-val közlekedett egy autós az autópályán. ..
2026.08.08
Az elektromos kisautó a legkisebb akkumulátorral is 300 km-t tud megtenni egy töltéssel. ..
2026.08.08
Egy kamera figyeli a vezető tekintetét és a kezét, majd barátságos hangon szól rá, ha vezetés....