Ferrari

30 percig tartott az új Ferrari

2020.10.20.

Így mulat egy úr Itáliában! Néhány nappal ezelőtt egy olasz férfi 1 millió euróért vásárolt meg egy ikonikus Ferrari F40-et, amit 30 perccel a vásárlás után tönkrevágott – írja az automoto.it olasz autós szakportál. 

Abszurd történetről számolt be az olasz sajtó néhány napja. Egy Ferrari-mániás olasz férfi 1 millió euróért, azaz kb. 350 millió forintért vásárolt meg egy Ferrari F40-est, majd a vásárlástól számított kevesebb mint 30 percen belül rapityára törte. A kár meghaladja a 300 ezer eurót, vagyis a 105 millió forintot.

A Ferrari F40 kétség kívül Maranello ikonja. 1987 és 1992 között 1337 darabot gyártottak belőle. A sportkocsit 2,9 literes, ikerturbós V8-cas motorral szerelték fel, amely 478 lóerőre és 577 Nm nyomaték leadására képes, elérve így a 330 km h sebességet.

Az adottságai még ma is lenyűgözőek, de az ágaskodó ló kezelhetetlenné válik, ha a hajtójának nincs érzéke hozzá. Ebben az esetben is ez történt.

Ezt a bámulatos, 1 millió eurót érő modellt a vásárlója szép nyugodtan hazavezette, majd otthon tett egy erőpróbát. Adott a kocsinak egy erősebb gázfröccsöt, és az autó szabályosan kilőtt alóla. A sofőr elvesztette az irányítást a gép fölött és a csodálatos jármű – alig fél órával azután, hogy kihozták a szalonból - rapityára tört. 

A biztosító ugyan fizeti a kár jelentős részét, de karosszérialakatos legyen a talpán, aki ebből a lesántult gebéből még egyszer paripát farag. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.30
Hálás dizájnmódi a retro. A Mininek és a Fiatnak már bejött, most a Renault nyomja ezerrel. A régi....
2026.05.30
Elfyn Evans 17,8 másodperces előnnyel kezdheti majd meg az aszfaltos rali utolsó napját, miután....
2026.05.30
Az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala (USPTO) is megadta a szabadalmi oltalmat annak a....
2026.05.30
Egy újabb történelmi autógyár márkanevét sikerült megszereznie a DR Automobiles cégcsoportnak, akik....
2026.05.30
Bővíti Budapesti Váci úti telephelyét a Schiller Autó Család, a projekt keretében a portfóliójába....
2026.05.30
Belgium sisakkal és mesterséges intelligenciával próbál rendet tenni az e-rolleres közlekedésben.....
2026.05.30
A Race információi szerint a Forma–1-es pilóták nem használhatják ki autóik teljes végsebesség-....
2026.05.30
A Pécsi Sportiskola aerobik szakosztálya utazott abban a buszban, amelyik szombaton reggel a 6-os....
2026.05.30
Négy MG S5 elektromos személyautót adtak át Baján a Bajai Tankerületi Központnak és a térség két....
2026.05.30
Az Év Magyar Autója 2026 díjra jelölt új győri Audi Q3 az intelligens vezetői asszisztensrendszerek....