orosz autópiac

Adómentességet kaphatnak a hazai autót vásárlók Oroszországban

2022.07.31.

Az orosz parlamentben, a Dumában javaslat született arról, hogy a belföldi autókat vásárlókat három évre mentesítsék a járműadó alól – írja a carsweek.ru orosz autós portál.

 

Vitalij Milonov, az Állami Duma elnökének helyettese a hazai autóipar támogatása érdekében azt javasolta, hogy az orosz gyártású autókat vásárló orosz állampolgárokat három évre mentesítsék a járműadó megfizetése alól.

A politikus indítványát Denis Manturov ipari és kereskedelmi miniszternek címezte. Az írásos előterjesztést az RT orosz hírcsatorna szerezte meg és publikálta. Milonov javaslatát azzal indokolta, hogy minden módon támogatni kell a hazai autóipart, amely a szankciók miatt számos nehézséggel szembesült.

Az Ukrajna elleni orosz katonai intervenció kezdete óta sok külföldi autógyártó elhagyta Oroszországot, és az autóalkatrészek hiánya csak súlyosbította a helyzetet. Ennek következményeként jelentősen csökkent a kínálat az autópiacon, és radikálisan visszaesett a gépjármű-értékesítés Oroszországban. A Duma képviselője úgy véli, hogy az orosz autóipar a válságot a maga javára fordíthatja, mert a hazai gyártók így „magas színvonalú technológiai áttörésre” kényszerülnek.

Az oroszok abban bíznak, hogy ha a hazai autóipar saját lábra áll, akkor nem csupán a belföldi piac igényeit elégíthetik ki, hanem megnyílik az út az orosz gyártású gépjárművek exportja felé is. 

A képviselői javaslat egyébként annak a közvélemény-kutatásnak egyik eredményeként született, amely azt firtatta, milyen feltételek mellett lennének hajlandóak az oroszok hazai, gyengébb minőségű autókat venni a hiányzó külföldi márkák helyett. A gépjárműadó alóli 3 éves mentesség ötlete láthatóan tetszett az oroszoknak. 

A Duma alelnöke az adókedvezmény bevezetése mellett azt is javasolta, hogy indítsák el a régi autók felújításának nagyszabású programját. Emellett hozzák vissza  a hazai gyártmányú, új gépjárművek vásárlásához nyújtott állami támogatást. Véleménye szerint mindezek jelentősen hozzájárulnának az autóeladások növekedéséhez, az orosz autóipar életben tartásához. 

Egy friss statisztika szerint Oroszországban megugrott azoknak az autótulajdonosoknak a száma, akik a hivatalos szervizek helyett fusiban javíttatják az autójukat, illetve saját maguk próbálják szerelni és karbantartani a gépkocsijukat. 

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.24
Szándéknyilatkozatot írtak alá heti két alkalommal közlekedő Pécs–München menetrend szerinti....
2025.12.23
Több mint egy évtizede nem változtak akkorát a szabályok, mint amekkorát jövőre fognak. Mutatjuk,....
2025.12.23
A Volkswagen jövőre ünnepli a GTI 50. évfordulóját. Egy exkluzív modell érkezik a jubileumra: a....
2025.12.23
Az Osztrák Autóklub (VCÖ) elemzése szerint Burgenland autópályáin egyes területeken jelentősen....
2025.12.23
Második helyezést ért el Azerbajdzsánban Novák Bence, a Széchenyi István Egyetem járműmérnök....
2025.12.23
A közforgalmú közlekedés jövőjéről szólt a 26. Nemzetközi Közlekedési Konferencia Szegeden. Szóba....
2025.12.23
Az ember mobilitása a talpra állásnál, a lábak mozdításánál, a járás képességénél kezdődik. A....
2025.12.23
Vármegyénk nagyvárosaiban a rendőrök a következő hónapokban több száz gépkocsi esetében ellenőrzik....
2025.12.23
Egy hónap alatt több mint 8 millió forint adomány gyűlt össze a magyar autóvezetők jóvoltából az....
2025.12.23
Hatalmas mérföldkőhöz érkeztünk: a Rába Magazin és elődjei teljes egészében digitalizálásra....