AMTS

AMTS Hírek: Száraz dokk a G pavilonban

2019.03.23.

Ha az A pavilon mindent elsöprő kavalkádja után egy kis békességre vágyik a kilátogató, akkor semmiképp ne hagyja ki a G Pavilont. Ugyanis a Magyarok a világ járműgyártásában kiállításon egy unikális témához kerülhetünk testközelbe. A szárazdokkban az elektromos hajók várnak minket.

A változatosság gyönyörködtet szokták volt mondani. Ezt az érzést az AMTS-en is megélhetjük, ha meglátogatjuk a G pavilont. A kiállítótérben az importőrök és márkakereskedések járművei és egy darabka járműtörténelem mellett már a ma és jövő fejlesztései is felsorakoztak. Az elektromos autók térnyerése óriási léptekkel kebelezi be a városi és az országúti közlekedést. A villanyos alternatíva azonban lassan az aszfaltcsík mellett a vizek járműveit is meghódítja.

Gyönyörű kidolgozású WIA jachtok, akár 12 órás üzemidő egy feltöltéssel

Számos hajó, jacht jelenik meg elektromos hajtáslánccal. Jó hír, hogy az akkumulátoros hajók már nem csak a haszonelvűséget követik, hanem élvezeti és sporteszközként is megjelennek a vízeken például jet-ki formájában.

Az elektromos hajók mindazonáltal, hogy nem szennyezik a környezetünket sokkal költséghatékonyabban üzemeltethetők. Aki tempósabb életre vágyik, azok csendes üzemmódban jet-skizhetnek.

e-jetski, villanyos száguldás

A Narke által fejlesztett e-jet akár 55 km/órás sebességre képes, ezt a tempót az akkumulátora körülbelül háromnegyedóráig bírja. Talán egyetlen hátránya, hogy még drágább, mint a hagyományos meghajtással készült társai, de az, hogy a Balatonon önfeledten szelheti bárki a habokat, az végül is megfizethetetlen.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.23
Lidia Cao nemzetközi képzőművész a Martorell gyárban készített el egy 48 négyzetméteres....
2026.03.23
A pályaudvaron otthon vagyok című kiállítás keretében látható Szörényi Szabolcs közel 50 m²-es....
2026.03.23
 Eredetileg egy rutinrepülésnek indult volna, de röviddel a felszállás után tragikus eset történt a....
2026.03.22
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a....
2026.03.22
Ezek még nem repültek, csak egy repülő látszatát akarták sugallni.   ..
2026.03.22
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Megint üres a tank. ..
2026.03.22
Alig négy hónap telt el az AUDI E-SUV Concept bemutatása óta, a gyártó pedig máris készen áll....
2026.03.22
Az Útinform jelentése szerint máris jelentős torlódás alakult ki. ..
2026.03.22
A BMW idén nyáron kísérleti projektet indít humanoid robotokkal lipcsei üzemében. A svájci Hexagon....
2026.03.22
DS Automobiles bemutatja a DS N°7-et, amely a márka eddigi legsikeresebb típusát, a DS 7-et váltja....