Kína

Áprilisban gyorsult az autóeladások növekedési üteme Kínában

2018.05.11.

A világ legnagyobb nemzeti autópiaca nagyon felpörgött az autóipari szakmai képviseleti szervezet pénteken közzétett jelentése szerint. 

A CAAM (China Association of Automobile Manufacturers) kimutatása szerint áprilisban 1,9 millió személygépkocsit adtak el Kínában, 11 százalékkal többet, mint egy évvel korábban, a növekedés üteme pedig gyorsult a márciusi 3,5 százalékos éves emelkedéshez képest.

A Kínában New Energy Vehicles (NEV) gyűjtőnév alatt kategorizált, a teljesen elektromostól a különböző hibrideket is magában foglaló alternatív hajtású személygépkocsikból 82 ezret értékesítettek áprilisban Kínában, több mint dupláját az egy évvel korábbinak. 

A kínai gazdaságpolitika az ország egyik technológiai húzóágazataként kezeli az elektromos mobilitás fejlesztését. A külföldi tulajdonú autóipari közös vállalatokra vonatkozó korlátozások lazítása is előnyben részesíti az elektromos járműtechnológiai fejlesztéséket és a gyártást. Miközben járműipari beruházásokat helyi partnerrel létesített együttműködés keretében lehet csak létrehozni egészen 2022-ig, elektromos járművek gyártására már az idei évtől kezdődően kínai partner nélkül is. 

A nagy külföldi autógyárak, a General Motors, a Nissan és a Volkswagen is több tucat elektromos és hibrid járművet mutattak be a Pekingi Autószalonon az elmúlt hónapban. 

Áprilisban a haszongépjárműveket is beleértve 2,3 millió járművet értékesítettek Kínában, 11,5 százalékkal többet mint tavaly áprilisban. A CAAM az idei évre a teljes járműpiaci forgalom 3-4 százalékos növekedését jelzi előre.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.25
Az elektromos mobilitás növekedése Magyarországon már közvetlen hatással van az épületek....
2026.05.25
A cég hagyományos dízelmotorokat alakít át sokkal kisebb kibocsátású dual-fuel motorokká, egyúttal....
2026.05.25
Két feltételezett autótolvajt/betörőt tartóztattak le szerdán a parndorfi (Neusiedl am See kerület....
2026.05.24
Kimi Antonellinek oka van az ünneplésre Montrealban! Az olasz megszerezte negyedik egymást követő....
2026.05.24
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Hihetetlen múzeumi történet. ..
2026.05.24
Többször elsiratták, pedig igazi versenyvér folyik ereiben, ahogy a legújabb modellben is. ..
2026.05.24
Több bejelentés is érkezett, hogy az autópályán horrorkaraván közlekedik. Az M35-ös sztrádán a....
2026.05.24
Lábbeli- és ruhamustra rendőri szemmel.    ..
2026.05.24
A dán játékgyártó Speed Champions sorozata a sportautó első generációjával bővül – a különleges....
2026.05.24
Folytatódik sorozatunk, ahol az idén húszéves modelleket gyűjtöm össze, hogy meséljek egy kicsit....