Dakar 2026

Az autósoknál Lateganék, a motorosoknál Schareina az új összetett éllovas a Dakaron

2026.01.07.

Az autósoknál a dél-afrikai Henk Lategan és Brett Cummings duója volt a leggyorsabb a Dakar-rali szerdán rendezett negyedik szakaszán, ezzel pedig az összetettben is az élre állt. A motorosok mezőnyében a spanyol Tosha Schareina sorozatban második szakaszgyőzelmét aratta, amelynek eredményeként ő az új éllovas az összesítésben.

A maratoni etap végén a résztvevőknek egy kijelölt táborhelyen, a sivatagban kell tölteniük az éjszakát Al Ula környékén, nincs külső szerviz, a versenyzők ugyanakkor segíthetnek egymásnak, miközben csupán egy sátorra, egy hálózsákra és a szervezők által kiosztott élelmiszeradagokra támaszkodhatnak.

A verseny honlapja szerint Lateganék több mint hét percet adtak a másodikként záró, ötszörös győztes Nasszer al-Attijahnak, az összetettben pedig majdnem négyperces előnyük van a katari versenyzővel és belga navigátorával, Fabian Lurquinnal szemben. A szerdai szakaszt a lengyel Marek Goczal, Maciej Marton kettős fejezte be harmadikként, de az összetettben a dobogós helyezés változatlanul a Mattias Ekström, Emil Bergkvist svéd duóé.

Ugyancsak szerdán műszaki problémák miatt visszalépett a címvédő szaúdi Jazid al-Radzsi.

A motorosok mezőnyében Schareina mögött a keddi naphoz hasonlóan megint az amerikai Ricky Brabec volt a második, de csupán hat másodperccel maradt el a győztestől, így pedig az összetettben azonos az ideje az éllovas spanyol riválisával.

Brabec ugyanakkor még nem nyert szakaszt a mostani viadalon, így hivatalosan Schareina az első helyezett négy etap után. A Classic géposztályban szereplő Gaál Roland, Eigner Mihály kettős szerdán 37. lett, az összetettben pedig a 49., a hozzá hasonlóan Mitsubishi Pajeróval versenyző Balázs Szabolcs, Tempfli László duó 80. volt a szakaszon és összetettben a 68. helyről várja a folytatást.

A viadal a sivatagban töltött éjszaka után csütörtökön az Al Ula és Ha'il közötti 356 kilométeres gyorsasági szakasszal folytatódik.

Eredmények, 4. szakasz (Al Ula - Al Ula, 452 km):

autósok:

1. Henk Lategan, Brett Cummings (dél-afrikai, Toyota) 4:47:08 óra

2. Nasszer al-Attijah, Fabian Lurquin (katari, belga, Dacia) 7:03 perc hátrány

3. Marek Goczal, Maciej Marton (lengyel, Toyota) 14:15 p h.

Az összetettben:

1. Lategan, Cummings 16:29:15 óra

2. al-Attijah, Lurquin 3:55 perc hátrány

3. Mattias Ekström, Emil Bergkvist (svéd, Ford) 13 p h.

motorosok:

1. Tosha Schareina (spanyol, Honda) 4:31:56 óra

2. Ricky Brabec (amerikai, Honda) 6 másodperc hátrány

3. Skyler Howes (amerikai, Honda) 10 mp h.

...32. GYENES EMÁNUEL (romániai) 1:16:43 óra h.

Az összetettben:

1. Schareina 16:45:40 óra

2. Brabec azonos idővel

3. Daniel Sanders (ausztrál, KTM) 1:24 perc hátrány

...28. GYENES EMÁNUEL 3:22:35 óra h.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.11
London kimondta azt, amit Európában sok nagyváros csak félhangosan mer: a közlekedési rendszer....
2026.02.11
A kubai hatóságok tájékoztatása szerint szünetel a Jet A-1 üzemanyag-szolgáltatás az ország....
2026.02.11
Egyszerre akár 12 járművet is lehet tölteni a Schneider Electric új töltőberendezésével. A....
2026.02.11
Ha mentességüket egyszerű online nyilatkozattal időben jelzik a NAV-nak, a jogosult szervezeteknek....
2026.02.11
2026. március 1-től Sakai Fumito a Magyar Suzuki Zrt. új vezérigazgatója. Az új vezető Atsumi....
2026.02.11
Nézze meg a videót! ..
2026.02.11
Az Európai Unióban és több más országban egyre élénkebb vita zajlik a műszaki vizsgáztatás (STK)....
2026.02.11
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a MÁV-csoport és a győri Széchenyi István Egyetem....
2026.02.11
A Ferrari bemutatta vadonatúj, teljesen elektromos sportautójának belső formatervezését és....
2026.02.11
Tavaly 147 idős halt meg közlekedési balesetben Ausztriában. Ez 27-tel több, mint 2024-ben, és a....