elismerés

Az év legszebb tanulmányautója

2018.02.01.

A Mazda VISION COUPE nyerte „Az év legszebb tanulmányautója” címet a 33. Nemzetközi Automobil Fesztiválon. Ikuo Maeda, a Mazda vezető tervezője vette át a díjat tegnap este Párizsban, dizájn csapatának kíséretében.

Az autós és motorsport szakértőkből, valamint elismert építészekből ill. divattervezőkből álló zsűri a VISION COUPE-t – melyet a gyártó októberben leplezett le először Tokióban – választotta a legjobbnak, kilenc olyan konkurens jelölt előtt, mint az Audi Aicon, a BMW i Vision Dynamics, a KIA Proceed Concept, a Lamborghini Terzo Millenio, a Mercedes-Benz AMG GT Concept, a Mercedes AMG Project One, a Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet, a Nissan Vmotion, vagy a Peugeot Instinct. A Mazda már elnyerte a díjat két éve az RX-VISION koncepcióért.

Ahogy a neve is fémjelzi, a VISION-COUPE, úgymint az RX-VISION, a Mazda következő generációs formanyelvét testesíti meg. A légies négyajtós arányai a hátra pozícionált utastérrel a klasszikus kupék formájára emlékeztetnek, míg lendülete egy nagyteljesítményű sportautó benyomását kelti.

“A VISION COUPE a tükröződéseket használja arra, hogy vitalitást adjon a formának, ez a KODO következő lépése – mondta Ikuo Maeda, dizájn és márkastílus igazgató. „Ez az autó a finom japán esztétikát testesíti meg, és itt, „a művészet városában” másodszor is elhozni ezt a neves elismerést az RX-VISION után, nagyon örömteli. Szeretnénk megtartani japán identitásunkat még akkor is, ha továbbra is olyan autókat gyártunk, melyek világszerte vonzóak.”

A külső egyszerű “egy-mozdulat” formája sebességet közvetít, a belső tér pedig a hagyományos japán építészetből kölcsönöz motívumokat, melyek háromdimenziós mélységet adnak, ennek eredménye a nagyon nyugalmas környezet. A név tiszteleg a gyár nagy sikerű, több, mint 50 éves kupé-hagyományai előtt, melynek egyik képviselője pl. a bolygódugattyús motoros Mazda Luce (Mazda R130).

A VISION COUPE-t február 4-ig a párizsi Hôtel National des Invalides-ban állítják ki a Nemzetközi Autómobil Fesztivál keretében. Az évente megrendezett fesztivál 35.000 látogatót vonz.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.20
Az úthasználat-jogosultságok harmadát a ezekben a hónapokban veszik a közlekedők, érdemes tehát....
2026.06.20
Ezen kívül büntetőfékezett és az autóban is kárt okozott ököllel. ..
2026.06.20
Az Európai Parlament közlekedési bizottsága állást foglalt az uniós műszaki alkalmassági....
2026.06.20
A korábbinál nagyobb flottával és elektromos bringákkal tér vissza a 2014-benindított fővárosi....
2026.06.20
Csütörtök délután, a stájerországi Langenwang térségében, az S6-os Semmering gyorsforgalmi úton....
2026.06.20
Míg a legtöbb gyártó csak kacérkodik a gondolattal, hogy hamarosan szilárdtest akkumulátor....
2026.06.19
A Toyota motorsportprogramja régóta nem csupán az autókról szól. A japán gyártó az elmúlt években a....
2026.06.19
Az Egyesült Királyságban a kábítószer hatása alatt elkapott sofőrök nagyjából ötször nagyobb....
2026.06.19
A nyári iskolai szünet kezdetével tízhetes közös közlekedésbiztonsági ellenőrző akciót indít a....
2026.06.19
Mutatjuk, hogyan működik a diagnosztika. ..