SUV

Az új SUV modellek között is egyre kevesebb a dízel

2018.06.04.

- Öt év alatt a felére csökkent a dízelek részaránya a Németországban eladott SUV modellek körében a Duisburg-Essen Egyetem autóipari kutatóintézete, a CAR-Center hétfőn közzétett kimutatása szerint.

Ferdinand Dudenhöffer, az egyetem autóipari tanszékének professzora, a CAR-Center igazgatója a tanulmányban rámutatott: a SUV modellkategória népszerűsége növekszik német vásárlók körében, a dízelmotoros modellek részaránya viszont SUV kategórián belül a 2012-es 69,8 százalékról 2018 első négy hónapjában már 35,4 százalékra csökkent. Ezen belül is a privát tulajdonban lévő SUV modelleké 22 százalékra.

A SUV modellek piaci részaránya az újonnan forgalomba helyezett személygépkocsik körében 2010 óta megnégyszereződött, 7,3 százalékról 28 százalékra emelkedett. Az idei első negyedévben ugyanis 333 ezer SUV modellt helyeztek forgalomba Németországban, annyit, mint a 2010-es év egészében. Az új SUV modelleknek 3,8 százaléka rendelkezett az idei első negyedévben elektromos, vagy hibrid-elektromos hajtással.

A német vásárlók már öt teljesen elektromos SUV modellből választhatnak. A piacvezető a kategóriában a Hyundai-Kia. A német autógyáraknak viszont nincs teljesen elektromos SUV modell a kínálatában. - Már a SUV modelleknek sincs többé szüksége dízelmotorra - mutatott rá Ferdinand Dudenhöffer, megjegyezve egyúttal, hogy ideje lenne eltörölni a dízel üzemanyag adókedvezményét is. Az elektromos és hibrid-elektromos SUV modellek kínálatának a növelésével az autógyártók is könnyebben eleget tudnának tenni a széndioxid-kibocsátás csökkentésére vonatkozó uniós követelményeknek - mondta.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.29
Piszkos WC-k, vandalizmus és alig vannak kényelmi szolgáltatások: A személyzet nélküli autópálya-....
2026.07.28
Ketten haltak meg a kereszteződésben, de egyikük csak negyvenöt évvel később került koporsóba.  ..
2026.07.28
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!” Az Autós Nagykoalíció....
2026.07.28
Újabb mérföldkőhöz érkezett a plug‑in hibrid technológiai verseny: a Great Wall Motor akkugyártó....
2026.07.28
A SEAT & CUPRA 2026-ban is folytatta kedvező teljesítményét: az év első felében 122 millió euró....
2026.07.28
Egyértelműen a legjobb kínai autó, amit eddig teszteltem, pedig a plug-in hybrid Atto 2 csak a BYD....
2026.07.28
Döntött az Országgyűlés: létrejön az Országos Közlekedésszervező, valamint egy új gördülőállomány-....
2026.07.28
Már egyetlen ital is több száz, sőt akár több ezer eurójába kerülhet a sofőrnek, emellett hosszú....
2026.07.28
Győrben, a Szent István út és Gárdonyi utca kereszteződésében egy gépjármű és egy kerékpáros....
2026.07.28
A Stellantis több mint egymilliárd eurót fektet a Peugeot franciaországi, mulhouse-i gyárába, ahol....