Németország

Az újabb fiaskó után kukázzák a német kormány sorozatosan meghibásodó repülőgépét

2023.08.16.

A lehető leghamarabb leselejtezik a német kormány sorozatosan meghibásodó repülőgépét, amelynek újabb műszaki gondjai miatt le kellett mondani a külügyminiszter egyhetes körútját az indo-csendes-óceáni térségben - jelentették be kedden Berlinben.

A német hadsereg (Bundeswehr) szóvivőjének tájékoztatása szerint heteken belül kivonják a forgalomból az Airbus A340-300 típusú gépet, és a védelmi minisztérium politikai tisztségviselőket hivatalos úton repülővel szállító szolgálatának (Flugbereitschaft) másik ugyanilyen típusú gépét is, előrehozva az idén szeptemberre, illetve 2024 végére tervezett leselejtezést.

Fotó: Bundeswehr

A repülőgép az utóbbi napokban kétszer is meghibásodott, ellehetetlenítve Annalena Baerbock külügyminiszter és diplomatákból és újságírókból álló nagylétszámú kísérete Ausztráliába, Új-Zélandra és a Fidzsi-szigetekre tervezett látogatását.

A 23 éves gép a Lufthansa légitársaságtól került a légierő (Luftwaffe) által működtetett szolgálathoz. Több évig az első számú kormánygép volt, külön nevet is viselt, a második világháború utáni első kancellárról, Konrad Adenauerről nevezték el. Híres azonban főleg a sorozatos műszaki gondokról volt.

A legemlékezetesebb eset 2018-ban történt, amikor az akkori kancellár, Angela Merkel és pénzügyminisztere, Olaf Scholz jelenlegi kancellár elkésett a világ legfejlettebb országait összefogó G20 csoport argentínai csúcstalálkozójáról, mert az Airbus A340-es meghibásodás visszafordult Németországba, és utasai végül különgép helyett menetrend szerinti járattal jutottak el a dél-amerikai országba.

A két Airbus 340-es mellett még 14 más típusú repülőt - Airbusokat és Bombardier-gyártmányokat - és három helikoptert is üzemeltető Flugbereitschaft leginkább a műszaki gondok miatt kínos helyzetbe kerülő politikusokról szóló hírekről ismert. A külügyminiszter meghiúsult körútjával kapcsolatban a német sajtóban közölt összeállítások szerint csak az utóbbi öt évben tizenegy hasonló eset történt. A szolgálat szerint viszont nem teljesítenek rosszabbul, mint a polgári légitársaságok, csak éppen nagyobb sajtófigyelem irányul a meghibásodásokra, mert utasaik vezető politikusok. Kimutatásuk szerint a kormánygépek évente nagyjából 2500 utat tesznek meg, és ezek mintegy 2 százalékánál történik valamilyen fennakadás.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.09
A motorsport mindig is a technológiai innováció egyik legfontosabb tesztlaboratóriuma volt. Az itt....
2026.07.09
A kedvezőbb árfolyamkörnyezetre és az erősödő piaci versenyre reagálva tovább növeli egyes....
2026.07.09
Látva a stagnáló villanyos eladásokat Európában, egy időre jegeli legfontosabb európai modelljének....
2026.07.09
A nagy érdeklődésre tekintettel a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) újabb ötezer ügyfél számára....
2026.07.09
140 ezer forintos bírságra számíthatnak azok az autósok, akik lakott területen 103, illetve 104 km/....
2026.07.08
A mesterséges intelligenciáról szóló autóipari hírek többsége még mindig az önvezetésre koncentrál....
2026.07.08
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid....
2026.07.08
A szellemi tulajdon védelmének klasszikus módja az iparjogvédelem. A szabadalommal nem védett....
2026.07.08
A budapesti Ferencvárosi Torna Club (FTC) női kézilabdacsapata a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-....
2026.07.08
Oroszországban bejelentették az újragondolt Volga-modellek árait. Olcsóbbak lesznek, mint a kínai....