F1

Azerbajdzsáni Nagydíj - Törölni kellett az első szabadedzést

2019.04.26.

Félbe kellett szakítani, majd teljes egészében törölték a Forma-1-es Azerbajdzsáni Nagydíj pénteki első szabadedzését, miután a gyakorlás közben kiderült, hogy a bakui városi pályán nincsenek megfelelően rögzítve a csatornafedelek, amelyek így könnyen károkat okozhatnak a versenyautók padlólemezében.

A hétvége első szabadedzésének elején George Russell, a Williams brit újonca ráhajtott az egyik csatornafedélre, amely a versenyautó által keltett turbulens levegőben felemelkedett a helyéről és nekicsapódott a Williams aljának.

Ezt követően félbeszakították a gyakorlást, de a versenybíróság percekkel később úgy döntött, inkább nem is indítja újra az edzést. A pályamunkások a hat kilométeres bakui aszfaltcsíkot átvizsgálják, ellenőrzik az összes csatornafedelet, és gondoskodnak azok megfelelő rögzítéséről, hogy a 15 órára tervezett második szabadedzést már meg tudják rendezni.



A további program:

 

2. szabadedzés 15.00

szombat:

3. szabadedzés 12.00

időmérő edzés 15.00

vasárnap:

futam 14.10

Nyitókép: MTI archív

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.19
Megújult a BYD SEAL sportos szedán, és tovább bővül a modellcsalád kínálata: megérkezett a SEAL....
2026.02.19
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....
2026.02.19
Lengyelországban épít járműfeldolgozó és újrahasznosító üzemet a Toyota. A létesítményben évente....
2026.02.19
Folytatódik a Kanada és USA közötti vámháború okozta feszültség, ezúttal közvetve, de ismét az....
2026.02.19
Újra megrendezik a történelmi járműkülönlegességek legendás szépségversenyét. Itt vannak az első....
2026.02.19
Florida egyik legforgalmasabb turisztikai térségében új digitális forgalomirányítási rendszer....
2026.02.19
Ismét télies időjárásra kell készülni - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.02.19
Közúti balesetben két ember meghalt, egy harmadik súlyosan megsérült szerda éjszaka Nagyradán.  ..
2026.02.19
A látványosan kifordított BMW 850 CSi modell a BMW Art Cars kollekció világkörüli turnéjának újabb....
2026.02.19
A Peugeot, a Stellantis csoport legtöbbet értékesített márkája 546 ezer autó eladásával 2025-ben....