rendőrség

Balatoni ellenőrzés: 339 sofőrt szondáztattak - egy volt közöttük ittas

2018.06.17.

Az akció során több mint ötszáz járművet ellenőriztek a Veszprém megyei rendőrök a Balaton északi partján - ez a következő hetekben is folytatódik.

A Balatoni Közbiztonsági Koordinációs Bizottság munkaprogramja alapján regionális szintű fokozott ellenőrzést végeztek a rendőrök Tapolcán, Balatonfüreden és Balatonalmádiban 2018. június 15-én 15 órától 20 óráig.

Több mint ötszáz járművet állítottak meg és ellenőriztek, 339 sofőrrel szemben alkalmaztak légalkoholmérő készüléket, melynek eredményeként járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének gyanúja miatt egy gépkocsivezetővel szemben büntető feljelentéssel éltek. A járőrök tizennyolc közlekedővel szemben helyszíni bírságot szabtak ki, öt esetben gyorshajtás, hét esetben a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt közigazgatási eljárást kezdeményeztek.

A fokozott ellenőrzés célja az érintett régión belüli koncentrált bűnügyi, közrendvédelmi, közlekedésrendészeti, idegenrendészeti ellenőrzés volt, amely az elkövetkezendő hetekben tovább folytatódik.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.17
 Végleges: miután a Lada német importőre fizetésképtelenné vált, most végleg beszüntette működését....
2026.03.17
A használtautó-vásárlás sokak számára komoly pénzügyi döntést jelent, ugyanakkor jelentős....
2026.03.17
Már idén életbe lép az új rendszer. ..
2026.03.17
Mintegy 15 ezer ember nem használt biztonsági övet a március 9. és 15. között zajlott országos....
2026.03.17
Az autonóm járművek körüli vita új szintre lépett: a technológiai verseny helyét egyre inkább a....
2026.03.17
Nem kicsit szegte meg a szabályokat egy járműszerelvény vezetője. ..
2026.03.17
A kihívásokkal teli piaci környezet ellenére az Audi Hungaria jó teljesítményt ért el 2025-ben,....
2026.03.17
Végső tesztfázisába ért az a japán kormányzati projekt, amely az önvezető technológiák logisztikai....
2026.03.17
A rendszer képességeit a Honda új demonstrációs laboratóriumában, a németországi Offenbachban....
2026.03.17
77 kilowattórás akkumulátorral és 286 lóerős, hátul hajtó villanymotorral teszteltem az ötajtós,....