légi közlekedés biztonsága

Belgiumban fejlesztik a légiközlekedés biztonságát

2016.11.24.

A márciusi brüsszeli terrortámadások idején mutatkozott hiányosságokból okulva továbbfejlesztik a sürgősségi segélyhívó és biztonsági szolgáltatások kommunikációs hálózatát Belgiumban, és erre a célra az illetékes hatóságok 117 millió eurós (mintegy 36,3 milliárd forint) támogatást irányoztak elő a következő évekre - írta a La Libre Belgique című belga napilap csütörtökön.

Jan Jambon belügyminiszter megerősítette, hogy a támogatásból a 2020-ig tartó időszak alatt stratégiailag fontos intézmények adatvételi és -továbbítási kapacitását javítják majd, mint például a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtér, amelynek telefonos és kommunikációs hálózatában jelentős hibák léptek fel a március 22-i terrortámadást követően.
A napilap úgy tudja, hogy a biztonsági szakemberek olyan telefonokat és SIM-kártyákat is kapnak, amelyek a mobilhálózatok túlterheltsége esetén is zavartalanul működnek.

A La Libre Belgique arról is tájékoztatott, hogy Belgium francia ajkúak lakta tartományában, Vallóniában 250 millió eurós (mintegy 77,5 milliárd forint) fejlesztési támogatást kap két nemzetközi repülőtér. 
A 2023-ig tartó munkálatok alatt egyrészt a budapesti járatokat is fogadó dél-belgiumi Charleroi repülőterének kifutópályáját hosszabbítják meg. A 3200 méteres kifutópálya alkalmas lesz tengerentúlról érkező repülőgépek fogadására is. 
A kelet-belgiumi Liege nemzetközi repülőtere, Bierset a most bejelentett 20 milliós fejlesztésnek köszönhetően megtarthatja pozícióját a légi áruszállításban - tájékoztatott a napilap.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.09
140 ezer forintos bírságra számíthatnak azok az autósok, akik lakott területen 103, illetve 104 km/....
2026.07.08
A mesterséges intelligenciáról szóló autóipari hírek többsége még mindig az önvezetésre koncentrál....
2026.07.08
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid....
2026.07.08
A szellemi tulajdon védelmének klasszikus módja az iparjogvédelem. A szabadalommal nem védett....
2026.07.08
A budapesti Ferencvárosi Torna Club (FTC) női kézilabdacsapata a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-....
2026.07.08
Oroszországban bejelentették az újragondolt Volga-modellek árait. Olcsóbbak lesznek, mint a kínai....
2026.07.08
Perceken múlt a baj Holíčban, ahol egy fél éves kisbaba egy felforrósodott, lezárt autóban rekedt....
2026.07.08
A globális chipeladások éves szinten több mint megduplázódtak, 104,1 százalékkal 120,6 milliárd....
2026.07.08
Első pillantások az új Caddy belsejébe: a Volkswagen Haszonjárművek továbbfejleszti klasszikus....
2026.07.08
36 pont. Ennyi az előnye Kiss Norbertnek, a Révész Racing pilótájának összetettben a tabella élén....