önvezető autó

Besokalltak és államilag korlátozzák az önvezető kifejezés használatát

2025.04.24.

Kína megtiltja az autógyártóknak, hogy az "okos vezetés" vagy "önvezető" kifejezéseket használják járműveik fejlett vezetéstámogató rendszereinek (ADAS) hirdetésekor, és szigorúbb ellenőrzést vezet be az efféle technológiai fejlesztésekre– közölte minap Pekingben az ipari minisztérium.

A szigorítás hátterében az áll, hogy a Xiaomi SU7 típusú elektromos jármű alapváltozata márciusban halálos baleset részese volt. Az autó 97 kilométeres óránkénti sebességgel egy betonoszlopnak ütközött, röviddel azután, hogy a vezető átvette az irányítást a kevésbé fejlett vezetési technológiával rendelkező rendszertől.

A minisztérium részletes tájékoztatást adott a februárban bevezetett új szabályozásról, amely a vezetési funkciókra vonatkozó távoli szoftverfrissítésekre is kiterjed. Az új előírás értelmében a gyártók a jövőben nem hajthatnak végre ilyen frissítéseket a már értékesített járműveken a hatósági jóváhagyás megszerzése nélkül.

A frissítések bevezetéséhez előzetes tesztelésre és megbízhatósági igazolásra lesz szükség. A megbeszélésen részt vett többek között a Huawei is, amely legalább hét autómárka – köztük az Audi – számára szállít ADAS-megoldásokat Kínában.

Az autógyártók egymással versengve mutatják be új modelljeiket ADAS-funkciókkal felszerelve, gyakran az "okos vezetés" képességét kiemelve.

A BYD februárban több mint húsz, tízezer dollár alatti modellt dobott piacra ingyenes vezetéstámogató funkciókkal. Számos versenytársa – köztük a Leapmotor és a Toyota – szintén megfizethető árú, hasonló járműveket dobott a piacra.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.15
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok....
2026.02.15
Két autó ütközött össze szombat este a 77-es úton Veszprém és Nemesvámos között - közölte honlapján....
2026.02.15
„All I ever wanted was a black Grand National” – énekelte tavaly egy emberként a világ, idén....
2026.02.14
Az egyik jármű felborult az ütközés következtében – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.02.14
Nem kell nagyon keresni, mert minden férfi mögött ott egy NŐ, csupa nagybetűvel, mert megérdemli. ..
2026.02.14
A nyílt napra ellátogató gyerekek kipróbálhatják Széchenyihegy állomás vasúti berendezéseit. ..
2026.02.14
Minden sajtó értesülés szerint ígéretesen hatékony és modern lesz a BMW első Neue Klasse modellje,....
2026.02.14
A Budapesti Közlekedési Központ az elmúlt hetekben tapasztalt extrém időjárási körülményekre....
2026.02.14
A T03 mini villanyautó és a C10 D kategóriás szabadidő-autó után a Stellantis-csoporttal....
2026.02.14
Az applikációban ma már valós időben követhetők a járatok, azonnal megjelennek a forgalmi....