Kamion Európa Bajnokság

Csehországban folytatódik a kamion-Eb Kiss Norbival

2019.08.31.

Másfél hónap szünet után Mostban folytatódik a kamion Európa-bajnokság. A kétszeres bajnok Kiss kipihenten vág neki a szezon második felének úgy, hogy összetettben a negyedik helyen áll, és mindössze 9 pont választja el a második helyezett Antonio Albecetetől.

A bajnokságot vezető Jochen Hahn 197 pontjával szinte biztos befutónak tekinthető, nehéz lesz őt bárkinek befognia, a második helyért azonban kőkemény harc várható a következő négy versenyhétvégén.

A német Tankpool24 csapat magyar versenyzője készen áll a küzdelemre, habár a nyári szünetben inkább csak aktív pihenéssel tudott készülni az előtte álló feladatokra.

“Egy-egy nap a Balatonon, a sarudi élményfaluban, a Dunakeszi jetski tavon, főleg ilyen programok jutottak az elmúlt hetekre. A Macskaárvaházban fát is ültettünk, egy befogadott cicának gazdát kerestünk, a női röplabda-Eb-n szurkoltunk a magyar lányoknak, szóval tényleg eseménydús időszak van mögöttem, de már hiányzik a versenyzés” - számolt be szabadságáról Kiss Norbert.

Elmondta azt is, a csapat kecskeméti műhelyében dolgozó szorgos szerelők alig tartottak szünetet a nyáron, végig a Mercedes kamionok felkészítésével foglalkoztak.

“Nagyon nagy köszönet a srácoknak, mert többet dolgoztak, mint amennyit pihenni tudtak. Volt jó kis karbantartás mindkét autón, fejlesztés a futóműveken. A motor marad egyelőre ugyanaz, amivel eddig mentünk, de így sem unatkoztunk.”

Tavaly egy második és egy harmadik helyet szerzett Csehországban, ehhez hasonlóan idén is szeretne dobogóra állni.

“Nehéz lesz, biztos vagyok benne, mert az elnyújtott kanyarok miatt előtérbe helyeződik a motorerő, de megpróbáljuk kihozni a maximumot ebből is. Gyakori az eső Mostban, ha esetleg most is eleredne, akkor újra lenne esélyünk a futamgyőzelemre, azzal pedig fontos pontokat szerezhetnénk.”

 

A FIA ETRC hétvégi programja, Most, Csehország:

 

augusztus 31., szombat

9.40 - warm up

11.15 - első időmérő (Superpole-lal)

14.05 - első verseny

16.40 - második verseny

 

szeptember 1., vasárnap

9.35 - warm up

11.05 - második időmérő (Superpole-lal)

14.10 - harmadik verseny

17.25 - negyedik verseny

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.28
Kereken 100.000 forint összegű bírságra számíthat az a sofőr, aki 60 helyett 111 kilométer/órával....
2026.01.27
A Tokiói Autószalonon mindent szabad, és semmin nem lepődik meg az ember. Egy különös tétel mellett....
2026.01.27
Vagy megcsinálod vagy meghalsz – így fogott hozzá sokadik vállalkozási próbálkozása után első....
2026.01.27
Tavaly az új autók eladása 1,8 százalékkal nőtt az Európai Unióban, 10,822 millióra emelkedett a....
2026.01.27
Noha szokatlannak tűnhet, hogy kettő, szinte azonos tudású autóval is jelen lesz egyazon....
2026.01.27
Súlyos baleset történt, egy embert feszítővágó segítségével szabadítottak ki a roncsból. ..
2026.01.27
Nem válik be a zseniálisnak tűnő ötlet.   ..
2026.01.27
A Rétromobile klasszikusautó-kiállítás január 28. és február 1. között ünnepli a legendás....
2026.01.27
Az ír Ryanair Holdings Plc, Európa legnagyobb diszkont légitársasága csökkenő negyedéves....
2026.01.27
A Peugeot mostantól 8 év vagy 200.000 kilométer gyártói garanciával kínálja személyautóit....