repülés

Csökken a német légitársaságok részesedése a hazai utasforgalomban

2017.08.06.

- Növekvő utasforgalmuk mellett is veszítenek piaci részesedésükből a hazai reptereken a német légitársaságok a BDL, a német légiközlekedési ágazat szakmai képviseleti szervezete szerint.

A BDL (Bundesverband der Deutschen Luftverkehrswirtschaft) elnöke, Stefan Schulte a Frankfurter Allgemeinen Zeitung lap hétfői számában megjelenő cikkben - amelyből előzetest közöltek - rámutat, hogy a német légitársaságok, a Lufthansa konszern, az Air Berlin, a Condor és a TUI az év első felében 76,8 millió utast szállítottak, öt százalékkal többet, mint egy évvel korábban.



A német repterek teljes fogalma viszont ugyanezen idő alatt 6,4 százalékkal 109,8 millióra nőtt. A német repterekre közlekedő járatokon rendelkezésre álló férőhelyeknek jelenleg 56 százalékát kínálják német légitársaságok, szemben a 2011-es 62 százalékkal. A német légitársaságok részaránya elsősorban az európai diszkont légitársaságok javára csökkent Stefan Schulte szerint.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.21
A súlyosbodó közel-keleti fegyveres konfliktus komoly fennakadásokat okoz a kínai autóexportban. Ez....
2026.03.21
Először fordult elő, hogy az Európai Unió több autót és autóipari terméket importált Kínából, mint....
2026.03.21
Mit jelent a kék alapon fehér rombusz?   ..
2026.03.21
Hétvégén rendezik meg a 41. Telekom Vivicittá Városvédő Futást több fontos fővárosi közlekedési....
2026.03.21
A mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos a magyar fővárosban megkezdődött közép-európai....
2026.03.21
Kívülről olcsó hatású, a lemezek alatt azonban saját márkájának legkellemesebb összhangját hordozza....
2026.03.21
Négyéves szerződéssel, gyári csapattal száll be az Opel az ABB FIA Formula E világbajnoki....
2026.03.21
A Toyota európai hálózatában egyedülálló energetikai rendszerrel bővítette óbudai központját a....
2026.03.21
Az új, elektromos meghajtású, korszerű asszisztensrendszerekkel felszerelt BYD buszok közül öt....
2026.03.21
Az amerikai autóipari beszállító 24 milliárd forint értékű beruházást hajtott végre Oroszlányban,....