Mercedes

A Daimler növekvő negyedéves nyereségről jelentett

2020.10.23.

A Mercedes-Benz autókat is gyártó konszern növekvő profitot jelentett a harmadik negyedévről részben a rekordmértékű, 24 százalékos kínai keresletbővülés hatására.

A cég adózott eredménye 2,16 milliárd euró lett a szeptember végével záródott három hónapban, ami 19 százalékkal felülmúlta az egy évvel korábbi 1,81 milliárd eurót. A cég a második negyedévről, a koronavírus-járvány által leginkább érintett időszakról, 1,9 milliárd euró veszteséget jelentett.

A Daimler forgalma a harmadik negyedévben 7 százalékkal,  40,28 milliárd euróra csökkent. A harmadik negyedévi nyereségnövekedés részben annak köszönhető, hogy az összeladáson belül a nagyobb nyereséggel értékesíthető autók aránya nőtt.

A Daimler kamat- és adófizetés előtti (EBIT) nyeresége 3,07 milliárd euróra emelkedett a tavalyi harmadik negyedévi 2,69  milliárd euróról.

Pénteken a Daimler feljavította eredményvárakozását, az eddigi csökkenés helyett most azt várja, hogy EBIT-eredménye eléri a tavalyi szintet, ami 10,3 milliárd euró volt.  Az eladott autók száma és a bevétel azonban várhatóan nem éri majd el a múlt évit.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.06
Végre egy hiteles jelenség, ami tart valahonnan valahová. Van miből merítenie és mer karakter lenni....
2026.04.06
Időkapszulát helyeztek el a Győri Járműipari Tudásközpont leendő helyszínén, a Széchenyi István....
2026.04.06
A Volkswagen és a Volvo egyszerre indít nagyszabású toborzást. A kínált fizetésekből jól látszik a....
2026.04.06
Az A3-as autópályán egy sebességkorlátozás már napok óta felháborodást kelt az autósok körében. A....
2026.04.05
Megérkezett a ragyogó tavaszi napsütés, ezzel pedig nagyobb figyelem jut az autónk megjelenésére,....
2026.04.05
60 évvel ezelőtt, 1966. március 10-én a 36. Genfi Autókiállítás mutatkozott be a Lamborghini Miura....
2026.04.05
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Húsvétkor pont egy nyulat? ..
2026.04.05
Jó okuk van rá, vagy ez csak egy összeesküvés-elmélet?   ..
2026.04.05
A BMW Group megújult müncheni gyára hatékonyabban, rugalmasabban és digitálisabban várja a Neue....
2026.04.05
Az ICDP szerint az autóvásárlás fontossága nem a költségben, hanem az érzelmekben rejlik — és ez....