húsvét

Élénk húsvéti légiforgalmat kezelt a HungaroControl - 12,5 ezer repülő a hosszú hétvégén

2025.04.24.

A húsvéti időszakban jelentősen erősödött a forgalom Magyarország légterében a tavalyi év hasonló időszakához képest - közölte csütörtökön a magyar léginavigációs szolgáltató, a HungaroControl Zrt. az MTI-vel.

A húsvéti hosszú hétvége kiemelt időszaknak számít a légi közlekedésben, ilyenkor a hazai légtér forgalma rendszerint meghaladja az év átlagos napjain mért gépmozgások számait - írták a közleményben.

Idén a húsvéti hosszú hétvége során a HungaroControl szakemberei 12 534 légi jármű biztonságos közlekedését segítették. Ez 17,3 százalékos növekedés a tavalyi év ünnepi időszakához képest, amikor 10 688 repülőgép haladt át Magyarország felett.

Fotó forrása: HungaroControl

Az idei forgalom több mint 37 százalékkal haladja meg a 2019-es, a Covid-világjárvány előtti húsvéti statisztikai adatokat. Hozzátették, az utóbbi évek átrepülő forgalmában tapasztalt kiemelkedő növekedési trend folytatódott: a forgalmi adatok alapján az ünnepi időszakban a légi járművek 88 százaléka a magyar légtéren áthaladó járat volt.

A közlemény idézte Turi Ferencet, a HungaroControl Zrt. vezérigazgatóját, aki elmondta: az ünnepi időszakban napi több mint 3000 járatot kezeltek, és mindezt jelentősebb késések nélkül sikerült megvalósítani.

"Ez a teljesítmény a HungaroControl teljes csapatának érdeme, különösen a szolgálatban lévő irányítóké és műszaki szakembereinké, akik húsvétkor is elkötelezetten dolgoztak a biztonságos és hatékony légiforgalomért" - tette hozzá.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.08
Közel 100 nappal első Forma–1-es futama előtt az Audi már ízelítőt adott abból, milyen lesz a márka....
2025.12.08
Magam sem gondoltam volna, de néhány apró kellemetlenségtől eltekintve meglepően gördülékenyen....
2025.12.08
A Maserati idén ünnepli fennállásának 111. évfordulóját, 2026-ban pedig újabb mérföldkőhöz érkezik....
2025.12.08
A Budapest Airport többfordulós, szakmai tender keretében választotta ki azokat a szolgáltatókat,....
2025.12.08
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 71. Vándorgyűlésének legjobb előadói díjával ismerték el nemrég....
2025.12.08
Graz belvárosa nagyon népszerű az adventi időszakban a kirándulók körében. Azonban nem mindegyikük....
2025.12.07
Továbbra is az M4 Sport közvetíti a Forma-1-es világbajnokságot Magyarországon. Az erről szóló....
2025.12.07
Az ETSC közlekedésbiztonsági szakértői szerint az egyre növekvő SUV-méretek fatális gázolásokat,....
2025.12.07
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: A Mikulás sem kivétel. ..
2025.12.07
Taxiként és rendőrautóként, valós körülmények között vizsgázik a Toyota Crown Sedan FCEV. ..