Állatvédelem

Faültetés, állatvédelemi könyv árverés és versenyautó kiállítás lesz Kápolnán az Erdők Világnapján

2026.02.23.

Az Erdők Világnapját és a magyar alapítású, nemzetközi hírű Swift Cup Europe autóverseny márkakupa 20. szülinapját is ünnepli, húsz őshonos, méhecskebarát facsemete elültetésével Kápolnán Kiss Norbi és állatvédő szervezete a Macskaárvaház.

 

Burkus Egon

Szalóki Péter kápolnai önkormányzati képviselő a rendezvény házigazdája elmondta: a faültetést követően Czékmány Norbi rallyversenyző kápolnai  Hello Cuki nevű cukrászdájában versenyautó kiállítás lesz a Swift Cup Europe és a Lotus Kupa  versenyautóival, a Can-Am Dakar győztes homokfutójával, valamint a Tarnamene nemzetközi hírű  rallycross pilótájának Patu csapatának a versenygépéivel. Ezalatt pedig jótékonysági autó és motorsport könyv árverés zajlik majd Szujó Zoltán közreműködésével. 

A rendezvényen részt vevő közszereplők Ignácz Balázs főispán, Kiss Norbi hétszeres Európa bajnok autóversenyző, Dr Illés Zoltán egyetemi tanár, korábbi környezetvédelmi államtitkár, Náksi Attila sztár dj, producer, Szujó Zoltán a Nemzeti Autósport Szövetség elnöke, Tóth Csaba a Heves Vármegyei Közgyűlés alelnöke, Nagy Norbi Európa bajnok autóversenyző, Burkus Egon a Swift Cup Europe promótere, Knezsik István az Autós Nagykoalíció elnöke, az Egri Bikavér nagykövete, Kücsön Gyula a Sarudi Élményfalu tulajdonosa, Szalóki Péter kápolnai önkormányzati képviselő, Blahó László Kompolt polgármestere, Farkas Pál erdőökológus, Kapin Ricsi a Szurkolók az állatokért mozgalom vezetője, valamint  Dr. Hadnagy József, Bódi Zsolt, Huszti Péter egri önkormányzati képviselők lesznek. 

Szalóki Péter

-  Egy évtizeddel ezelőtt bölcs és jövőbelátó döntést hozott polgármesterünk, Dr Berecz Kálmán, amikor minden lehetséges eszközzel segítette azt, hogy a Kiss Norbert és Bóday Pál nevével fémjelzett Macskaárvaház Alapítvány Kápolnára költözzön. Azóta nem csak több ezer állat életét mentették meg, de közösségi erdőt varázsoltak a falu szélére, kiálltak a Tarna folyó védelme mellett, világhírű magyarokat, köztiszteletben álló embereket hoztak el a falunkba, kápolnát építenek és évente többször nagyszerű rendezvényekkel színesítik a falu kulturális életét - fogalmazott Szalóki Péter kápolnai önkormányzati képviselő, aki Ignácz Balázs Heves Vármegye főispánjával együtt védnökei az állat és természetvédő civil szervezetnek.

Szalóki Péter hozzátette: a Macskaárvaház és Kiss Norbi Közösségi munkájának értékeire már a vármegye vezetői is felfigyeltek és elismerik azt. Szavait kiegészítve, Blahó László a szomszédos Kompolt község polgármestere elmondta: Norbiék és a Macskaárvaház Kompolton is sokat tesznek a közösségért, nem csak az állatvédelemben, de a közbiztonság terén is: még a helyi polgárőrség munkájába is bekapcsolódtak. 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.09.01
 A "Wirtschaftswoche" üzleti magazin szerint az igazgatótanács  egyhangúlag úgy döntött, hogy a....
2026.09.01
Néhány éve még félórás villámtöltés számított jó eredménynek, ma már tíz perc alatti értékekért....
2026.09.01
A Covid utáni kiugró keresleti időszak lecsengésével új szakaszba lépett a balatoni hajópiac. Ma....
2026.09.01
A Cadillac bemutatta történetének egyik legkülönlegesebb tanulmányautóját, az első egyszemélyes....
2026.09.01
Tragikus kimenetelű közlekedési baleset történt vasárnap este a Nagymihályi járásban található....
2026.09.01
A bajorországi Essenbachban egy intelligens jelzőlámparendszer valós időben érzékeli a gyalogosokat....
2026.09.01
Zajtalan, kibocsátásmentes, csendben suhanó kamionok? Már nem a távoli jövő ígéretei. A hosszabb....
2026.09.01
Az NX volt az a modell, amely 2024-ben megnyitotta a Lexus legújabb fejezetét. A formatervezéstől a....
2026.09.01
Újabb baleset történt elektromos rollerrel Győr-Moson-Sopron vármegyében. Két fiatal is megsérült....
2026.09.01
Az iskolakezdés reggelén a MÁV-Volán-csoport minden járatát el tudta indítani - közölte a....