WTCR

Folytatódott Michelisz: pechszériája három kör után kiállt

2018.10.06.

A motorcsere után a Hyundai BCR magyar versenyzője az autó bejáratására használhatta az első futamot a kínai Vuhanban, de az idő nagy részét a boxban töltötte.

Tovább folytatódott Michelisz Norbert pechszériája a WTCR szombati napjaival ebben a szezonban, ugyanis még az első időmérő előtt motort kellett cserélni az autójában, így az első futamra automatikusan a mezőny végére sorolták. A Hyundai magyarja így Marokkó, Portugália, Szlovákia és Ningpo után az idényben ötödször került külső körülmények miatt lehetetlen helyzetbe az első versenyeken.

Michelisz a boxban kezdte a futamot, ahol a szerelők még a motortérben ellenőrizték a dolgokat, amikor a mezőny az első kört teljesítette. A Hyundai ötöse lényegében az új motor bejáratására használhatta az első futamot, de összesen három kört futott, amelyek között kiállt a boxba.

Közben a többi Hyundai számára sem volt realitás a pontszerzés a vuhani pályán, amelyen a dél-koreai márka legjobb eredményét a 17. helyről induló és a futamot a 13. pozícióban záró Thed Björk érte el.

A vuhani program magyar idő szerint vasárnap 3 órakor folytatódik a második időmérővel, amelyen remélhetőleg már Michelisz Norbert autója is rendben lesz. A vasárnapi futamokat 9:45-kor és 11:05-kor rendezik, és mindkettőt élőben közvetíti az M4 Sport, illetve az Eurosport 1 is.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.17
 Salzburg városa átfogó városközpont-átalakítást tervez: A Neutor és a Rotkreuz parkoló közötti....
2026.04.16
Podcast - Minden eszközzel, egész nap mérik a sebességet ..
2026.04.16
Csehországban éves összehasonlításban az első negyedévben 8,3 százalékkal 396 880-a nőtt az új....
2026.04.16
Erre az új közúti hangjelzésre a süket is felfigyel majd.   ..
2026.04.16
Egy gépjárműbe zárt mentőkutya által leadott fényjelzéseket észlelve, biztonsági intézkedés....
2026.04.16
Bennfentes betekintés a közúti forgalomba helyezett Temerario-tól a GT3 versenyverzióig tartó....
2026.04.16
A budai Szépilona villamos kocsiszínben, egykori lóvasút-remízben indul idén a BKV nyílt napjainak....
2026.04.16
A Toyota FJ Cruiser annak idején megelőzte a korát, ezért új korában visszafogott népszerűségnek....
2026.04.16
Hamarosan indul a brit Forma-3-as bajnokság szezonja, az RTL+ Premiumon pedig mind a nyolc, közte a....
2026.04.16
Látszólag csak egy újabb krumpli crossover, a C3 Aircross mégis jobban beletalál az árérzékeny....