Kína

Fontos elvtársaknak tilos Kínában Teslát vezetni

2021.03.23.

Kínában számos magas rangú tisztviselő és katonai vezető nem vezethet Teslát. A tiltás oka, hogy tartanak az autókba épített kamerák adatrögzítéseitől – írja az automobilwoche.de

 

A kínai kormány számos katonai személynek, köztisztviselőnek és fontos cégek alkalmazottjának megtiltotta a Tesla vezetését. Az autóknak szintén nem szabad bizonyos területeken parkolni. 

Kínában fontos elvtársaknak tilos. Fotó: Tesla

A kínaiak attól tartanak, hogy az autókba telepített kamerákat kémkedésre lehet használni. A kamerák folyamatosan rögzítik a jármű környezetét, amelyet a sofőr csak korlátozott mértékben akadályozhat meg. A Tesla az adatokat fel akarja használni önvezető rendszerének fejlesztésére. Ennek érdekében az adatokat továbbítják az USA-ba, amely Kína szerint a nemzetbiztonságát fenyegeti.

Elon Musk, a Tesla főnöke egy virtuális panelbeszélgetésen hangsúlyozta, hogy cége bizalmasan kezeli az adatokat. 

A világ legnagyobb autópiaca, Kína nagyon fontos a Tesla számára, a vállalat saját üzemet hozott létre Sanghajban. Tavaly a Tesla alig 150 000 autót adott el Kínában – jegyzi meg a német portál.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

                                      

 

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.22
A pole pozícióból rajtoló George Russell, a Mercedes versenyzője nyerte a Forma-1-es Holland....
2026.08.22
22 Lexus NX modell került átadásra a Lexus márka Kovács Autóház jóvoltából egy példaértékű, idén....
2026.08.22
Tavaly mintegy 19 500 ember vesztette életét az Európai Unió közútjain, a halálozás pedig 2019 óta....
2026.08.22
Egy ember meghalt, tízen könnyebben sérültek pénteken este a 4-es főúton, Debrecen és Ebes között....
2026.08.22
A 222D-t az S-csoport szabályrendszerére fejlesztették ki, de az MR2-alapokra épült középmotoros....
2026.08.22
 Az Osztrák Autóklub (ARBÖ) szerdán tette közzé első nyári jelentését. Az utakon uralkodó magas....
2026.08.21
Egyetlen lerobbant kocsi okozza a káoszt az Útinform jelentése szerint. ..
2026.08.21
Az Automobil Sport 1931. 6. évfolyam 3. számából idéztünk, amely beszámol az amerikai....
2026.08.21
George Russell, a Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Holland Nagydíj pénteki....
2026.08.21
A Mercedes-Benz G-osztályt általában a tartóssággal, a prémium életstílussal és a terepjáró....