autógyár

A Ford 750 millió eurót fektet be az új Kuga gyártásába

2017.11.20.

Jelentős fejlesztésekbe kezd a Ford a Valenciában lévő üzemében, amelyben már most is több mint 8000 ember dolgozik.

A Ford több mint 750 milliós beruházással alapozza meg a spanyolországi Valenciában az új Kuga SUV gyártását. 2011 óta – az új befektetéssel együtt – a Ford valenciai beruházásainak összege mintegy 3 milliárd euróra növekedett.

“Ez a rendkívül jelentős, több mint 750 millió eurós beruházás a lehető legvilágosabban jelzi, hogy Valencia tartomány és Spanyolország továbbra is az egyik legfontosabb európai gyártási helyszínünk,” nyilatkozta Steven Armstrong, a Ford Motor Company csoportszintű alelnöke és az Európáért, a Közel-Keletért és Afrikáért felelős elnöke.

A Valenciában lévő üzemben jelenleg több mint 8000 ember dolgozik. Foglalkoztatásuk továbbra is biztosított az új beruházás révén, amit a Ford az üzem vezetése, a szakszervezetek és a munkaerő költséghatékony és termelékeny működésére alapoz.

Napjainkban az SUV-k teszik ki az Európában értékesített személygépkocsik mintegy 25 százalékát, és a Kuga modellek közel 50 százaléka Valenciában készül. Az autó európai értékesítése 2017-ben 22 százalékkal (126.900 darabra) bővült a tavalyi év azonos időszakához képest. A Fiesta és a Focus után a Kuga a Ford harmadik legnagyobb darabszámban értékesített típusa az európai piacon.

A Ford 1976-ban nyitotta meg a Valencia Autó- és Motorgyárat, ahol azóta több mint 12 millió jármű és 16 millió motorblokk készült; ennek köszönhetően az üzem jelenleg Spanyolország egyik legnagyobb autóipari exportőrének számít. A közepes méretű Kuga SUV mellett itt készül még a Tourneo Connect személyszállító és a Transit Connect haszongépjármű is, emellett pedig Mondeo, S-MAX és Galaxy modelleket is gyártanak. Valenciában többféle típus és nagyobb mennyiségű jármű készül, mint a Ford bármelyik más európai üzemében. Az itt gyártott autók mintegy 90 százalékát a világ több mint 75 országába, köztük az USA-ba is exportálják.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.07
Minden, amit a vasárnap induló új szezonról és a jelentős szabályváltozásokról tudni kell. ..
2026.03.07
A pletykák szerint a Minihez hasonlóan eltérő platformra épül majd a belső égésű motorral szerelt....
2026.03.07
Az Audi teszteli az új, A7L Avant nevű modelljét, amely feltehetően a vállalat minden eddiginél....
2026.03.07
A Magyar Gépjárműipari Egyesület hivatalosan is a CEE AutoHUB kezdeményezés tagjává vált. Az....
2026.03.07
Új fejezet kezdődik az orosz autógyártás történetében: a Volga márka hamarosan ismét megjelenik a....
2026.03.07
A tavalyi világbajnoksághoz és az idei Európa-bajnoksághoz hasonlóan a jövő évi, hazai vb-n is a....
2026.03.07
Az applikációval a gépjárművezetők felkészülten és gyorsan tudják kezelni a baleseti helyzeteket. ..
2026.03.07
Miután kiszálltak az autókból, egy áruház parkolójában verekedett össze a két férfi. ..
2026.03.07
A piros MG Cyberstert a Duna Autónál vette át a szerencsés vásárló. ..
2026.03.07
Szeptember eleje óta nem számolható fel kényelmi díj a digitális csatornákon értékesített....