rendőrségi ellenőrzés

Fütyülnek a buszsávra az autósok Budapesten

2021.03.26.

A kétnapos akció során 44 jogsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - írja a police.hu

A Budapesti Rendőr-főkapitányság március 23-án és 24-én a Budapesti Közlekedési Központtal kötött stratégiai partnerség keretében újabb célzott ellenőrzést hajtott végre a buszsávokat szabálytalanul használó autósok kiszűrésére.

A közlekedési akció alatt 24 esetben szabtak ki helyszíni bírságot az autóbuszsávban való szabálytalan közlekedés, 3 esetben pedig az ugyanitt történő szabálytalan megállás miatt. Több szabálysértés egyidejű elkövetése miatt 2 emberrel szemben tettek  feljelentést a rendőrök.

Az egyenruhások más jogsértések észlelésekor is intézkedtek, mint például a tilos jelzésen való áthaladás, vezetés közben kézben tartott mobiltelefon, vagy a kerékpársávon történő megállás. Ezen jogsértések miatt összesen 9 helyszíni bírságot és 3 közigazgatási bírságot szabtak ki, 2 járművezetőt feljelentettek, továbbá 1 embert előállítottak bűncselekmény gyanúja miatt.

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.12
Budaörs közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.01.12
A döntés a múltban logikusnak tűnhetett - most viszont már kevésbé... ..
2026.01.12
Magyarország újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az űrkutatásban: a HUN-REN Földfizikai és....
2026.01.12
Miközben az ország jelentős részén a hófúvások és a rekordközeli hideg miatt a közlekedés lelassult....
2026.01.12
Január 1-től fontos változások léptek életbe a közúti közlekedésről szóló törvényben Szlovákiában.....
2026.01.12
Idén számos szabályváltozás lépett hatályba a gépjárművezetők, az ingázók, az elektromos rollerek....
2026.01.11
Az autósok mezőnyében a svéd Mattias Ekström nyerte a Dakar-rali vasárnapi, hetedik szakaszát, és....
2026.01.11
Január első „rendes” hetében körbeautóztuk és végigfotóztuk a BYD Szegeden épülő autógyárát,....
2026.01.11
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Amikor mindent elfed a hó és te....
2026.01.11
Gondolhatnánk, hogy az oldalablakokon lévő pöttyös pontok dekorációs célt szolgálnak, de nem. A....