Audi

Hankook abroncsokon gördülnek ki az új Audi TT és TTS modellek

2014.12.09.

A Hankookot választotta első gyári felszerelésű (OE) abroncs beszállítójává az Audi a harmadik generációs TT modelljeihez. Az új Audi TT és TTS modellek a Hankook felsőkategóriás Ventus S1 evo² gumiabroncsain fognak kigurulni a győri gyárból. Az abroncsokat a kiváló tapadás, tartósság és az alacsony gördülési ellenállás jellemzi. Az Audi győri gyáregységébe egyenesen a Hankook rácalmási gyárából történik a szállítás.

A Hankook magyarországi gumiabroncsgyára szállítja az eredeti gyári felszerelésű gumiabroncsokat az Audi TT és TTS modellekhez. Az ingolstadti prémium autógyár teljesen újratervezett sportkocsijait a Hankook nagy teljesítményű Ventus S1 evo² abroncsaival szerelik fel 225/50R17, 245/45R17 vagy 245/35R19 méretekben, alap- illetve választható felszerelésként, a motorváltozattól függően.

„A nemrégiben debütált új Audi TT a kifinomult dizájnt, a dinamikát és az innovációt testesíti meg, ami teljes összhangban van a Ventus S1 evo² kimagasló tulajdonságaival” - nyilatkozta Pae Ho-Youl, a Hankook Tire európai igazgatója. „Csúcsmodellünk fejlesztésénél a legújabb technológiákat alkalmaztuk, ezzel is hozzájárulva a jármű egyébként is nagyszerű tulajdonságaihoz. Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy az Audinak ezt a sportos, dizájn ikonját láthatjuk el gyári abroncsokkal”.

A Hankook Ventus S1 evo² abroncsok a rácalmási gyárban készülnek, és úgy tervezték őket, hogy a sportautó által megnövekedett igénybevételnek is maximálisan megfeleljenek. Mindez a precíz kezelhetőségben, a kimagasló fékteljesítményben és iránytartásban nyilvánul meg. A DTM-ben is használt rendkívül nagy szakítószilárdságú, mégis rendkívül könnyű acélszál-szerkezetes anyagnak köszönhetően a Ventus S1 evo² kimagaslóan dinamikus vezetést tesz lehetővé, állandó nagyfokú igénybevétel mellett is. Az abroncs fejlesztése során különösen ügyeltek az egyre hangsúlyosabb környezetvédelmi szempontokra is, aminek eredményeként sikerült jelentősen csökkenteni a gördülési ellenállást és zajt, de ezen felül a nedves úton való tapadás terén is kimagasló teljesítményt nyújt. A két fél közötti megállapodás újabb jó példa arra, hogyan kerülhet egy kiváló magyar termék a nemzetközi prémium piacra.

„Büszkék vagyunk rá, hogy az ultramodern rácalmási gyárból szállíthatunk abroncsokat az Audi győri üzemébe a TT modellekhez, vagyis egy Magyarországon készülő prémium abroncs kerül egy szintén itt gyártott prémium autóra. A magyar mérnökök hozzáértése, szakértelme és elhivatottsága is hozzájárul ahhoz, hogy ilyen és ehhez hasonló nagyszabású és stratégiailag fontos megállapodások kötődhetnek” - mondta Lee Sang Il, a Hankook Tire Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.

Jelenleg mintegy ötven mérnök és technikus dolgozik az európai autógyártóknak szánt testreszabott abroncstechnológiák fejlesztésén a Hankook Hannoverben található Európai Technológiai Központjában (ETC). Itt fejlesztik és tesztelik az Audi számára készülő abroncsokat is, míg a gyártás a cég magyar üzemében, a fejér megyei Rácalmáson zajlik. Az ultramodern gyáregység speciálisan az európai piacra gyárt személygépkocsikra és kisterepjárókra (SUV) szánt abroncsokat.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.10
Gyorshajtókat ellenőriztek Fonyódon és Marcaliban. Nyolc óra alatt 76 szabályszegőt mértek be a....
2026.07.10
A 2013-ban alapított „Fekete Mambák” a világ első, kizárólag nőkből álló orvvadászat-ellenes....
2026.07.10
Jövő januárban a Gazoo Racing egy üzemanyagcellás versenyautót is elindít kísérleti céllal a világ....
2026.07.10
A BYD-nak sikerült feljebb tennie a lécet a legújabb generációs tisztán elektromos Atto 3 EVO-val,....
2026.07.10
 A 2026-os FIFA labdarúgó-világbajnokság már a negyeddöntőkhöz érkezett, de vajon mely országok....
2026.07.10
Közlekedési baleset történt szerda délelőtt Pozsonyban, a Brnianska utcán, amelyben a rendőrség....
2026.07.10
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal....
2026.07.10
Ferencsik Mihály PR-menedzserként folytatja pályafutását a Mercedes-Benz Hungáriánál. Új....
2026.07.10
A michigani székhelyű EV-gyártó jövőre kezdi első modellje, a Truck nevű pickup gyártását. ..
2026.07.10
A sikeres modellfrissítés után a bZ az USA egyik legkelendőbb elektromos járművévé vált, az....