önvezető autó

Hatalmas tőkeinjekciót kaphat az Uber önvezető járműfejlesztése

2019.03.14.

Piaci források szerint egymilliárd dollár körüli befektetést szervez a SoftBank és Toyota vezetésével egy befektetői konzorcium az Uber fuvarszervező önvezető járműtechnológiai fejlesztő érdekeltségébe, ami 5-10 milliárd dolláros piaci tőkeértékhez juttatná a céget. 

Az Uber és a SoftBank nem kommentálta a tervezett befektetés hírét, a Toyota szóvivője pedig közölte, hogy bár a cég "folyamatosan vizsgálja a különböző befektetési lehetőségeket", jelenleg nincs semmi, amiről be kellene számolnia.

A befektetés egyrészt forgóeszközökkel tölthetné fel az Uber veszteségeit több száz millió dollárral mélyítő önvezető járműtechnológiai fejlesztő részleget, másrészt segítené az Uber befektetői megítélését is küszöbön álló tőzsdei bevezetésekor. 

Az Uber részvénye tőzsdei bevezetésére készül, a jegyzés akár 100 milliárd dollárra is felviheti a cég piaci tőkeértékét. Az Uber 3,3 milliárd dolláros veszteséggel zárta a tavalyi évet. 

A Toyota tavaly már 500 millió dollár befektetéssel járult hozzá az Uber önvezető járműtechnológiai fejlesztő erőfeszítéséhez. A SoftBank pedig már 2,25 milliárd dollárt fektetett a General Motors önvezető járműfejlesztő részlegébe, a Cruise cégbe, ami a Honda Motor anyagi támogatását is élvezi.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.17
Jó hangulatú, gasztronómiai túrával és tesztvezetéssel egybekötött, háromnapos sajtóklubot....
2026.05.17
A FIAT továbbfejleszti legikonikusabb modelljét az új 500 Dolcevita Különleges Kiadás bevezetésével....
2026.05.17
A Type 135-öt eredetileg az Emira elektromos változataként tervezték. ..
2026.05.17
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Gazdag család csemetéje. ..
2026.05.17
 Két 911-es, egy vulkán és 6721 méter tengerszint feletti magasság: A két expedíciós jármű, az "....
2026.05.17
A Volkswagen történetének egyik legsikeresebb modelljének teljesen elektromos kivitele is....
2026.05.17
A négyszeres Forma-1-es világbajnok csapata egy váratlan hiba miatt, az első helyről búcsúzott a....
2026.05.17
Egymásnak ütközött két személygépkocsi és egy kisbusz az M1-es autópályán, Győr felé, a Herceghalom....
2026.05.17
Heves esőzések idején megnő az esélye a vízen futásnak, amikor az autó gumiabroncsai felúsznak a....
2026.05.17
A BYD kínai autómárka robbanásszerű növekedést produkált az elmúlt időszakban Európában,....