taxi

Humanoid robot tart idegenvezetést a taxizó turistáknak Kiotóban

2018.09.23.

Egy mesterséges intelligenciát használó humanoid robotot lehet kibérelni idegenvezetőnek a jövő héttől egy kiotói taxitársaság autóiban.

A Sharp Corporation nevű japán multinacionális vállalat, a kiotói székhelyű MK Co. taxiszolgáltató és a JTB Corp. utazási iroda által közösen kínált turisztikai csomag jövő héttől lesz elérhető egészen 2019 márciusáig, hogy segítsen kiszolgálni a taxis városnézésre vágyó turisták igényeit. A RoBoHon nevű apró robot japán, angol és kínai nyelven tud mesélni az egyes helyszínek történetéről, kulturális jelentőségéről.

A kétlábú robot továbbá alapvető mobiltelefon- és e-mail-funkciókkal is rendelkezik, ezek használata azonban nincsen benne a csomagajánlatban. A turisták magukkal is vihetik a robotot az egyes látványosságokhoz, hogy idegenvezetőként kalauzolja őket. Amennyiben két-három fő közösen veszi igénybe egy RoBoHon szolgáltatásait, az fejenként 6 ezer jenbe (15 ezer forint), egy személy esetén 7 ezer jenbe kerül egy hatórás túra alkalmával.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.18
A HangZóna mai vendége Soltész Bálint rendőrségi szóvivő. ..
2025.12.18
Már péntektől a megszokottnál több jármű forgalomba állításával készül a MÁV-csoport az ünnepi....
2025.12.18
Aki télen kint parkol autójával, annak gyakran reggel első dolga a jég letakarítása. A jégkaparás....
2025.12.18
A szálló por miatt az ország több pontján veszélyessé vált a levegő minősége a Nemzeti....
2025.12.18
Háromszáz új, kifejezetten magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt Szegeden a Rheinmetall 29....
2025.12.18
A karácsonyi és az újévi időszakban a környéken élők nyugalma érdekében szünetel majd a Flórián....
2025.12.18
A Kia PV5 elnyerte a 2026-os International Van of the Year (IVOTY) díjat, amely a könnyű....
2025.12.18
2025 őszén színtiszta ujjgyakorlatként prezentálta négykerekű terepmotor-koncepcióját a Toyota.....
2025.12.18
A korábban a világ legszebb karácsonyi vásárává választott budapesti Vörösmarty téri ünnepi vásár....
2025.12.18
Az új alkalmazás célja, hogy a Volvo-tulajdonlás még egyszerűbbé, biztonságosabbá és élvezetesebbé....