EKÁER

Illegális gumigyárat találtak az adóellenőrök Jász-Nagykun-Szolnokban

2016.04.09.

Illegális gyártelepre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy papíron ingatlanok bérbeadásával foglalkozó, Jász-Nagykun-Szolnok megyei cégnél - tájékoztatta az adóhatóság szombaton, az MTI-t. A cégnél frissen gyártott gumiszőnyeget is lefoglaltak.

A NAV közleménye szerint a vállalkozást az ekáer (elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer) és a nemzetközi áfaadatok rendszeréből kinyert információk alapján vizsgálták. Kereskedelmi ügyletekről és be nem vallott bevételekről árulkodó kockás füzetre bukkantak, amelyből meghatározható az üzemben végzett illegális termelés mértéke, valamint a költségvetést és a tisztességes versenytársakat sújtó kár mértéke. Az adóhatóság kockázatelemzése szerint a társaság rendszeresen termékeket adott el német partnerének - írták.

A helyszíni ellenőrzésekor egykamionnyi ragasztó érkezett a társaság telephelyére, egy másik megrakott kamion pedig éppen Montenegróba indult volna. Az ellenőrök több tonna gumiőrleményt, valamint kültéri gumiszőnyeget is találtak a gyártelepen, ahol a "még meleg gépsor" a helyszíni gyártást bizonyította.

A telephelyen található gépsorokat, alapanyagokat és késztermékeket lefoglalták. Az ügyben adóigazgatási és büntetőeljárás indult.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.20
A Michael Schumacher első Forma–1-es világbajnoki címét hozó szezonról készített új....
2026.08.20
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 08. 20.....
2026.08.19
A BME egyetemistái mindig élen jártak repülésben, autóépítésben, most még magasabbra törnek. ..
2026.08.19
A MINI tisztán elektromos modellekkel lép be a pakisztáni piacra, miközben hosszú hiátust követően....
2026.08.19
Na, de mi jön helyettük?   ..
2026.08.19
Történetileg nézve, bizonyos Blue Oval modellek különleges, újabb vagy magasabb kategóriájú....
2026.08.19
A Széchenyi István Egyetem közösségi összefogást kezdeményezett a volt vagongyári Rába Étteremben....
2026.08.19
A vezetési élmény sok autórajongó számára nem pusztán a teljesítményről szól. Fontos a közvetlen....
2026.08.19
Csak egy aláírás választja el a világ legnépszerűbb szabadidőjárművét attól, hogy megduplázza....
2026.08.19
Összeütközött öt gépkocsi, köztük egy lovakat szállító teherautó, az M1-es autópálya Hegyeshalom....