MÁV

Ismét lesznek InterCity vonatok a Békéscsaba-Budapest vonalon

2016.09.07.

- Szeptember 17-étől három pár InterCity kocsit is továbbító belföldi vonatot állít forgalomba a MÁV-START a Budapest-Békéscsaba-Lőkösháza vonalon - közölte a közlekedési vállalat szerdán közleményben az MTI-vel.

 A járatok közlekedtetéséről - a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium jóváhagyásával - szeptember elsején állapodott meg Csépke András, a MÁV-START Zrt. vezérigazgatója és Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere. A vonalon az új menetrend júniusi életbe lépését követően szűntek meg a belföldi IC-vonatok, a vasúttársaság ezt azzal indokolta, hogy a járatok többnyire alacsony kihasználtsággal közlekedtek.


A közlemény szerint a Budapest és Békéscsaba közötti út 2 óra 30 perc lesz. 2017 decemberétől - a pálya teljes felújításának befejezése után, ami lehetővé teszi a 160 kilométer/órás sebességet - tovább csökken a menetidő, és tisztán IC-kocsikból álló járatok közlekednek majd a vonalon.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.26
A mérnökhallgatók közel kétharmada külföldi karrierben is gondolkodik, miközben a hibrid....
2026.06.26
A hétüléses villany SUV közel 650 kilométeres hatótávolságot, akár 935 literes csomagtartót és....
2026.06.26
Három friss és felháborító közlekedési jelenetet válogatott össze a Bpiautosok portál. ..
2026.06.26
A japán prémiumautó-gyártó mindent megtett azért, hogy a kerekesszékes páros bajnok Alfie Hewett....
2026.06.26
Vannak motorok, amelyek pusztán közlekedési eszközök, és vannak olyanok, amelyek minden indulás....
2026.06.26
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség vádat emelt az ellen a 36 éves mozdonyvezető ellen, aki....
2026.06.26
Az áramfogyasztás csökkentését kéri a koraesti órákban a gazdasági és energetikai miniszter. ..
2026.06.26
Fokozatosan megszűnnek a parkolóautomaták, így a parkolási díjakat kizárólag digitálisan,....
2026.06.26
Ráadásul tovább is megy egyetlen töltéssel a BMW új generációs akksi technológiájának köszönhetően....
2026.06.25
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....